Türk Gencinin Emeği Kutsaldır!

ÖSYM’nin 31 Temmuz 2022 tarihinde düzenlendiği KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür testlerindeki 40'a yakın sorunun bir yayınevinin sorularıyla, şıklarının sıralamasına kadar aynı olması ÖSYM'nin güvenilirliğine ve adaletine gölge düşürmüştür.


ÖSYM’nin 31 Temmuz 2022 tarihinde düzenlediği KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür testlerindeki 40’a yakın sorunun bir yayınevinin sorularıyla, şıklarının sıralamasına kadar aynı olması güvenilirliğine ve adaletine gölge düşürmüştür.

Bu durum, yalnızca KPSS’ye giren öğrencilerin değil aynı zamanda Türk Milletinin de ÖSYM’ye olan güveninin sarsılmasına yol açmıştır.

Türkiye’de her yıl milyonlarca Türk genci, kariyer basamaklarını tırmanabilmek, milletine faydalı olabilmek ve kendi geleceğini inşa edebilmek ümidiyle ÖSYM’nin hazırladığı sınavlara giriyor. Bu süre zarfında pek çok gencimiz hem maddi hem de manevi hayli yorulmaktadır. Tek beklentileri âdil, şeffaf, güvenilir ve eşitliği tesis eden bir sistemde sınava girip hedeflerine ulaşmaktır.

31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS’de ortaya çıkan skandal sonucunda maalesef ÖSYM’nin bu adaleti sağlayamadığı açıkça görülmüştür. ÖSYM’nin yaptığı açıklama Türk gençlerini de Türk milletini de tatmin etmemiştir.

Hatırlanacağı üzere geçmişte de Fetullahçı Terör Örgütü sınav sorularını çalmış, sonrasında ÖSYM tarafından kamuoyuna bugünküne benzer bir açıklama yapılmıştı. Fakat 15 Temmuz ihaneti gerçeği gözler önüne sermişti.

Devletin yetkili kurumlarını, geçmiş tecrübeler ışığında şeffaf ve kapsamlı bir araştırma yaparak Türk Milletini ikna edebilecek bir açıklama yapmaya davet ediyoruz.

Kamu vicdanını rahatlatmadan üzerinin kapatılmasına çalışılması durumunda, Millî Düşünce Merkezi’nin Türk gençlerinin hak ve hukukunun daimî takipçisi olacağını kamuoyuna ilan ederiz.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar