Türkiye’den Türk Cumhuriyetlerine 10 Bin Kitap

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) “Türk Dünyası Kütüphanelerine Kitap Bağışı” kampanyası düzenleyerek 10 bin Türkiye Türkçesi ile yazılmış kitabı Kırgızistan-Türkiye Cengiz Aytmatov Kültür Merkezi’ne gönderdi. Gönderilen kitapların Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve 12 farklı üniversiteye dağıtılacağı bildirildi. İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız “Biz hepimiz kardeşiz. Kardeş dilimizin daha da güçlenmesi ve […]


Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) “Türk Dünyası Kütüphanelerine Kitap Bağışı” kampanyası düzenleyerek 10 bin Türkiye Türkçesi ile yazılmış kitabı Kırgızistan-Türkiye Cengiz Aytmatov Kültür Merkezi’ne gönderdi. Gönderilen kitapların Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve 12 farklı üniversiteye dağıtılacağı bildirildi.

İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız “Biz hepimiz kardeşiz. Kardeş dilimizin daha da güçlenmesi ve dilimizin daha da ortak hale gelmesi için bu kitapları size emanet olarak getirdik. Biliyoruz ki siz bu emanete sahip çıkacaksınız.” dedi ve gelecek yıl Özbekistan’a ve Üsküp’e de kitap bağışlamayı istediklerini belirtti.

Kırgızistan Milli Kütüphanesine Nutuk Hediye Edildi

Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği Müsteşarı Yekta Kamil Noyan kitapların gelecek kuşağa emanet olduğunu söyleyerek bir sembol olarak Atatürk’ün Nutuk kitabını Kırgızistan Milli Kütüphanesi Müdürü Jıldız Bakaşeva’ya takdim etti.

Kaynak: QHA

Yazar

Kocafurkan Dinçaslan

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.