Yunanistan’daki Saldırıyı PKK Destekçileri Üstlendi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Yunanistan’daki Saldırıyı PKK Destekçileri Üstlendi

Yunanistan’da Türk Diplomatımızın aracının yakılması olayını PKK terör destekçileri üstlendi.

2 Ocak 2020
Kocafurkan Dinçaslan

Yunanistan’da Türk Diplomatımızın aracının yakılması olayını “Haukur Hilmarsson’un Devrimci Dayanışma Komandoları” isimli PKK terör örgütü destekçisi grup üstlendi. Sözde bildiri yayınlayan terörist grubu “23 Aralık Pazartesi günü İoannis Varvakis Caddesi 3’te Selanik’teki bir Türk diplomatın kişisel aracının kundakçılığını, faşizme karşı konfederasyon milis destekçilerinin ve militan destekçilerine ateşli dayanışmamızı göndererek sorumluluk alıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Sözde bildiride Türkiye’yi faşist olarak adlandırılan gruba yönelik Yunanistan’ın soruşturma süreci nasıl olacağı bilgisi paylaşılmadı. Grubun adında geçen Haukur Hilmarsson, İzlanda’dan gelip PKK’ya katılan Türk Askeri tarafından öldürülen bir terörist olduğu öğrenildi.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları