Azerbaycan’da şehit var – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Azerbaycan’da şehit var

Tovuz bölgesinde Ermenistan ile gerçekleşen çatışmada Azerbaycan askeri şehit düştü.

21 Eylül 2020
Elif Korsan
Azerbaycan
Ermeniler, bir Azerbaycan Türk’ünü şehit etti.

Ermenistan’ın temmuz ayında Azerbaycan’a ait olan Tovuz bölgesine saldırmasından bu yana bölgeden şehit haberleri gelmeye devam ediyor. 

20 Eylül 2020 tarihinde Ermenistan’a ait olan İHA’nın Azerbaycan tarafından düşürülmesi sonucu Tovuz bölgesinde gerçekleşen çatışmada kardeş ülke Azerbaycan bir şehit verdi. 

Azerbaycan, Ermenistan’a ait İHA’yı düşürdü 

Şemkir
Ermenistan İHA’sı düşürüldü

Azerbaycan Savunma Bakanlığının yaptığı açıklamada, 20 Eylül 2020 tarihinde 23:13 de, Ermenistan silahlı kuvvetlerine ait olan İHA’nın Azerbaycan askerleri tarafından düşürüldüğü bilgisi verildi. Azerbaycan’a bağlı Şemkir ilinde düşürülen İHA’nın kalıntılarının hâlen aranmakta olduğu bildirildi. 

Azerbaycan şehidine veda ediyor 

Tovuz bölgesinde Ermenilerin açtığı ateş sonucu başlayan çatışmada şehit olan Elşan Memmedov, 38 yaşında ve üç çocuk babasıydı. Bugün Azerbaycan’da şehit için cenaze töreni düzenlendi.  

Azerbaycan Savunma Bakanlığı açıklamasında tüm bu yaşananlardan Ermenistan’ın sorumlu olduğunu belirtti.  

Kaynak: https://qha.com.tr/haberler/ermenistan-sinirda-saldirilara-devam-ediyor-bir-azerbaycan-askeri-sehit-dustu/249757/, (21.09.2020) 

https://qafqazinfo.az/news/category/dunya-6, (21.09.2020) 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları