11-15 Nisan Türkiye’nin şiddet karnesi

İstanbul’un modern diye tabir edilen semtlerinden birinde parkta yürüyen bir kadın taciz edildi ve boğazına bıçak dayandı. Sosyal medya baskılarına rağmen bulunamayan(!) sapığın yüzünün net olarak görüldüğü kamera kayıtlarının da dolaşıma sokulmasına rağmen henüz hiçbir işlem yapılmadı. Kaynak İnsana bile tahammülü kalmayan insanlar hayvanlardan hınç alıyor! Antalya’da gerçekleşen olayda, komşusu tarafından iki köpeği öldürülen adam […]


Paylaşın:

İstanbul’un modern diye tabir edilen semtlerinden birinde parkta yürüyen bir kadın taciz edildi ve boğazına bıçak dayandı. Sosyal medya baskılarına rağmen bulunamayan(!) sapığın yüzünün net olarak görüldüğü kamera kayıtlarının da dolaşıma sokulmasına rağmen henüz hiçbir işlem yapılmadı.

Kaynak

İnsana bile tahammülü kalmayan insanlar hayvanlardan hınç alıyor! Antalya’da gerçekleşen olayda, komşusu tarafından iki köpeği öldürülen adam gözyaşlarına boğuldu. 2 yıl önce iki evladının öldüğünü ve bu köpekleri daha yavruyken sahiplenip çocuklarının yerine koyduğunu söyleyen acılı babanın yarasına yara eklendi.

Kaynak

Kuvvayi Millîye Hareketi’nin yaygınlaşmasında önemli yere sahip Uşak’ta 21. yüzyıl Türkiye’sinde bebek tecavüzleri yaşanıyor! Annesinin sevgilisi tarafından 2 yaşındaki bebeğin darp edilmesinin ardından gelen hastane raporlarında küçük çocukta cinsel istismar emarelerine de rastlanıldı. Zanlının tutuklanması, bebeğin yoğun bakımda hayat savaşı verdiği gerçeğini değiştirmiyor.

Kaynak

Okumuş cahiller iş başında! Osmaniye’de yaşanan hekime şiddet olayının bu seferki kahramanı ne yazık ki bir cumhuriyet başsavcısı. Muayenesini usulsüz sıra talebiyle yaptırmak isteyen savcı doktor tarafından reddedilince başsavcı, mesleğinin orantısız gücünü kullanmayı tercih ederek hekimi ifadeye çağırdı.

Kaynak

İstanbul’da bir taksici, aracına binen yabancı uyruklu bir kadının parasını çaldı. Takside arbede çıktı. Tüm kamera kayıtlarına rağmen, taksi şoförü adlî kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan olayda, Suriyeli bir sığınmacı kadının erkek yakını, ülke “muayene önceliğine” sahip olmalarına rağmen içeriye alınmadığı gerekçesiyle asistan doktorları darp etti.

Kaynak

Kendisini “Türkolog” olarak tanıtan bir şahıs, şahsî Twitter hesabı üzerinden bir anket yayımladı. Ankette ” ‘Koca tecavüzü’ diye bir suç tipini mantıklı buluyor musunuz?” diye sordu. Bu cinsiyet düşmanlığı, ayrımcılık ve kadını güçsüzleştirme propagandasına karşı sosyal medyadan gelen sayısız tepkiye rağmen hiçbir rahatsızlık duymayan kişi benzer paylaşımlarına devam ederek analizlerde bulundu.

Kaynak

Ünye Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikiliği’nde görevli hekim, Korona Virüsü tedavisi gören bir hasta yakını tarafından darp edildi. Daha önce de hasta yakını tarafından tehdit edildiğini ve konuyla ilgili başhekimliğe dilekçe verdiği iddia edildi.

Kaynak

@Adanacity isimli bir sosyal medya hesabı tarafından 15 Nisan 2021 tarihinde bir video yayımlandı. Hesap video paylaşımında şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde Alman Arte televizyonu akşam bülteninde Adana’yı “Avrupa’nın yeni çöp merkezi” olarak ekranlara taşıdı. Türkiye’nin belki de en güzel, en verimli toprakları böyle tahrip ediliyor. Adana Türkiye’nin göz bebeği bir şehir olabilecekken Avrupanın çöplüğü olmamalı!”

Kaynak

Mersin’de bir taksi şoförünün yol kenarında yürüyen genç bir kadını taciz ettiği, kadından gelen tepki üzerine aracı üzerine sürmek suretiyle kadının canına kast ettiği görüntüleri yer alan bir video dolaşıma girdi. İlerleyen saatlerde araç sürücüsünün, genç kadının ağabeyi olduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada şoförün aile üyesi veya yabancı olmasının sonucu değiştirmediği, yapılanın düpedüz bir taciz ve şiddet olduğu tepkileri yükseldi.

Kaynak

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar