300 Aydın Anadolu Yollarında

300 aydın, demir çarıkla Anadolu yollarına çıkıyor Türkiye’nin ayrıştırıldığını, birlik ve bütünlüğe darbe vurulduğunu belirten aydınlar, millete gerçekleri anlatmak için yollara düşüyor Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütü PKK ile pazarlık masasına oturmasına ve anayasadan “Türk” ifadesinin çıkarılmasına isyan eden 300 aydın yollara düşüyor. “Türk Milleti’ne Çağrı” bildirisini Ankara’da düzenledikleri iki toplantı ile kamuoyuna duyuran […]


300 aydın, demir çarıkla Anadolu yollarına çıkıyor

Türkiye’nin ayrıştırıldığını, birlik ve bütünlüğe darbe vurulduğunu belirten aydınlar, millete gerçekleri anlatmak için yollara düşüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütü PKK ile pazarlık masasına oturmasına ve anayasadan “Türk” ifadesinin çıkarılmasına isyan eden 300 aydın yollara düşüyor. “Türk Milleti’ne Çağrı” bildirisini Ankara’da düzenledikleri iki toplantı ile kamuoyuna duyuran Tertip Komitesi, görev dağılımını yaptı. Türk aydınlarının duraklarından biri de Mersin’in Tarsus ilçesi olacak. 

Türkiye’yi dolaşacaklar

YENİÇAĞ’ın konu ile ilgili sorularını yanıtlayan Tertip Komitesi üyesi ve eski Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu, amaçlarının Türkiye’yi adım adım dolaşmak ve gerçekleri Türk milletine anlatmak olduğunu söyledi. Bu amaçla görev dağılımı yaptıklarını anlatan Somuncuoğlu, Tarsus’ta eski Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel, profesörler Anıl Çeçen, Mustafa Kafalı, İskender Öksüz, Ahmet Bican Ercilasun ile İstanbul Barosu Genel Sekreteri Hüseyin Özbek’in konuşmacı olarak katılacakları bir toplantı düzenlendiğini açıkladı.

3 maddelik bildiri

Bilindiği gibi Türk aydınlar, Türkiye’nin birliği ve bütünlüğünün tehlikede olduğunu belirterek, kamuoyuna açıklama yapmıştı. O açıklamada bir de bildiri yayımlanmıştı. Aydınların açıkladığı 3 maddelik bildiride şunlar yer almıştı: 
-Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu ve sahibi olan Türk milletinin adı, vatandaşlık tarifinden ve Anayasa’dan çıkarılamaz.
-Devletimizin eşit ve şerefli üyeleri olan aziz vatandaşlarımız, ırklara ve mezheplere ayrıştırılamaz.
-Anadolu coğrafyasında Selçuklu ile başlayın Osmanlı ile devam eden Türk Milleti’nin kesintisiz egemenliğini esas alan büyük Atatürk’ün kurduğu milli devlet yapısı ortadan kaldırılamaz.

 

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=83450

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.