4-5 Eylül Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye'nin şiddet karnesi her geçen gün kabarmaya devam ediyor. 4-5 Eylül tarihli şiddet haberlerini sizler için derledik.


Sosyal medyada yayımlanan bir videodaki görüntüler bir kez da kadınların özgürce  yaşama haklarının her fırsatta ellerinden alındığını gözler önüne serdi. İzmir’de akşam vakti bir kadın, akşam vakti evine girecekken başka bir şahıs tarafından cinsel saldırıya uğradı.

Kaynak

Geçtiğimiz ay tüm Türkiye’yi yasa boğan yangın felaketlerinin ardından doğanın kendine gelmesine izim verilmiyor.  Her fırsatta zenginliğini göze sokmaya çalışan Ali Ağaoğlu, dünyanın sayılı sulak alanları arasında sayılan, yüzlerce çeşit kuş türüne ev sahipliği yapan doğa harikası Mandalya Körfezi’nin kıyısına 30 bin kişilik dev konut projesi inşa etme planları içinde. Çevre örgütlerinin haklı isyanına karşılık devlet kurumlarının harekete geçmesi bekleniyor.

Kaynak

Nasreddin Hoca fıkralarına da konu olan Konya’daki Akşehir Gölü, bilinçsiz sulama ve küresel iklim değişikliği nedeniyle tamamen kurudu. Kuruyan gölde otomobille uçtan uca gezilebilirken, köylülerin bazıları büyükbaş hayvanlarını otlatıyor.

Kaynak

Kırklareli’nde bir gölette hayvan atığı bırakıldığı tespit edilen bir işletmeye 96 bin 525 lira cezai işlem uygulandı. Bölgedeki tüm canlılar bu göletten su içiyordu. Arıcılık, besicilik vb. hayvancılık faaliyetinde bulunan bölge halkı isyanda.

Kaynak 1

Kaynak 2

Zorla evlendirilmeyi kabul etmeyen kızını tinerle yakarak öldüren ve Şanlıurfa’da yaşayan Filistinli Mohammad Dwla’nın daha önce de eşini kaynar suyla yaktığı tespit edildi. Birçok suçtan kaydı bulunan 4 eşli Mohammad Dwla, “başka biriyle mesajlaştığı iddiasıyla” eşini yakmış.

Kaynak

Kırşehir’de, tartıştığı eşi tarafından vurulan kadın yoğun bakım ünitesinde 3 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.