5 Ağustos 2021 Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye'de son 24 saatte yaşanan şiddetin çetelesini tutuyoruz.


Paylaşın:

Evinde kenevir yetiştiren ODTÜ’lü öğretim görevlisi tutuklandı…

30 Haziran’da ODTÜ’de öğretim görevlisi olan Tanju Aksoy’un evinde Hint keneviri yetiştirdiği ihbarını alan polisler, Aksoy’un evine baskın düzenledi. Evin her köşesini arayan ekipler, terastaki saksıların içinde Hint keneviri ve uyuşturucu madde tartmada kullanılan hassas terazi buldu. Aksoy ile ev arkadaşı S.K. gözaltına alındı.

Kaynak:

Aleyna Çakır’ın ölümünde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun, bu kez Esra Hankulu’nun evinde ölü bulunması nedeniyle gözaltına alındı. Uygun’un, Hankulu’nun ölümünden önceki gece, genç kadının evinde olduğu iddia edildi.

Hankulu’nun ölümünün ilk belirlemelere göre uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı tespit edilirken Hankulu’nun aynı gece arkadaşlarını arayarak psikolojisinin iyi olmadığını ve babasının mezarına gitmek istediğini söylediği öğrenildi. Poliste ifade veren arkadaşlarının, aynı gece Ümitcan Uygun’un da evde bulunduğunu belirtti.

Kaynak:

Kendisini Hukuk Fakültesine sokacağını söyleyen erkeğin tecavüzüne uğradı…

Çukurova’da yaşayan E.K., 28 Temmuz’da 2 ay önce tanıştığı ve kendisini hukuk fakültesine sokacağını öne süren Ali Y.D.’nin (25) evine gitti. “Tanıdıklarım var. Seni Marmara Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesine yerleştirebilirim.” sözleri üzerine resmi evrakları bırakmak üzere kendisine verilen adrese giden 21 yaşındaki genç kız, bir süre sonra kendisinin fotoğraflarını çekmek isteyen Ali Y.D.’nin tecavüzüne uğradı.

Kaynak:

Elif Sinan’ın şüpheli ölümü: İntihar mı, cinayet mi?

İddiaya göre Elif Sinan, erkek arkadaşı olduğu belirtilen Tuğrul Akan ile çalıştığı yerde kavga etmeye başladı. Akan aracıyla yaşamakta olduğu, yerleşkede bulunan aparta gitti. Elif Sinan da taksi aracılığıyla Akan’ı takip etti. Tuğrul Akan apartta bulunan eşyalarını toplayarak binayı terk ettiği sırada Elif Sinan onu durdurmaya çalıştı. Olaya ilişkin bazı iddialara göre Elif Sinan, erkek arkadaşı Tuğrul Akan’ın gitmesine engel olmak için kendini kalbinden bıçakladı.

Kaynak:

Hayvanlara yönelik şiddet devam ediyor: Esenler’de kedilerin bacak ve kuyruklarını kestiler…

İstanbul Esenler’de kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce bir kedinin bacağı diğerinin ise kuyruğu kesildi.
Hayvanseverler tarafından yaralı halde bulunan kediler, tedavi edildikten sonra yuvaya verildi.

Kaynak:

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar