503. Bilgi Şöleni – Türk Birliği Üzerine

01 Temmuz 2020 Çarşamba günü YouTube üzerinden gerçekleştirdiğimiz bilgi şölenimizde Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun'u konuk ettik. Türk birliği üzerine konuştuk. Yayınımızı YouTube üzerinden izleyebilmek için haber metninde paylaşılan bağlantıyı kullanabilirsiniz.


01.07.2020 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz bilgi şölenimizin tekrarını izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

503. Bilgi Şöleni’nin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun’du. Kendisiyle yaptığımız söyleşide, Türk dünyasının bugünkü durumunu, dünyadaki Türklerin nüfusunu ve bu nüfus içindeki Oğuz Türklerinin dağılımı ile birlikte dilde birlik konularını konuştuk. Türk dünyasının hassasiyetlerini ve edebiyatını anlatan Ercilasun, birlik olmanın iyi bir şey olduğunu ve Türk birliğinin nasıl sağlanabileceğine dair önerilerini sundu. Aynı zamanda da yol haritasını gösterdi.

Yayına izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bilgi Şölen’lerimizdeki birbirinden kıymetli konuklarımız ile yaptığmız söyleşilerden anında haberdar olmak ve canlı yayına katılmak için YouTube üzerinden abone olabilir ve bildirimleri açabilirsiniz.

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar