7-8 Ağustos 2021 Türkiye’nin şiddet karnesi

Türkiye'nin şiddet çetelesini tutmaya devam ediyoruz.


Sinop’un Boyabat İlçesinde 13 dönümlük orman arazisi Emniyet Genel Müdürlüğü binası yapılması amacıyla imara açıldı. Karar Meclis’te AKP ve MHP’li vekillerin oy çokluğuyla kabul edildi.

Kaynak

Artvin’in Hopa ilçesinde bir tır garajında, tır dorsesinde terk edilmiş çok sayıda at bulundu. Kars’tan Kırzısistan’a götürülmek üzere yola çıkartılan atların bazılarının hastalanması sonucu tır şoförü tarafından terk edildiği öğrenildi.

Kaynak

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde çiftçilerin poşet içerisinde buldukları 3 günlük bebek hastahanede tedavi altına alındı.

Kaynak

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir evin bahçesinde kötü koku geldiği gerekçesiyle ihbar üzerine arama yapan polis, poşet içerisinde 11 köpek ölüsü buldu.  Söz konusu evde kiracı olarak oturan kadın, köpekleri öldürdüğü iddiası ile göz altına alındıktan sonra nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Kaynak

Üsküdar’da sokakta bir kediyi işkence ederek öldüren cani tutuklandı.

Kaynak

Ankara’da 2 kişi tarafından tecavüze uğrayan Edanur Kaplan(18), iddiaya göre şikayette bulunduğu şahısların serbest bırakılması üzerine intihar etti. Bir çok vatandaş olaya tepkisini sosyal medyada #edanuriçinadalet etiketiyle dile getirdi.

Kaynak

Muğla İkizköy’de bölgede maden ocağı bulunan Limak şirketinin, yangına müdahale etmek bahanesi ile  100’e yakın ağacı kestirdiği iddia ediliyor. Konu hakkında yetkilililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Kaynak

İstanbul Bağcılarda 10 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddia edilen Afgan, mahalle sakinleri tarafından linç edilmek istendi. DHA’ya konuşan çocuğun yakını “Ben çocuğumu bakkala gönderemezsem, sokakta oynatamazsam benim çocuğum bu ülkede nasıl yaşayacak? Kimliği bile yok belki bu insanların nasıl kalabiliyorlar benim ülkemde?” diyerek duruma isyan etti.

Kaynak

Antalya’nın Manavgat ilçesinde orman yangınlarında, ilçeye bağlı Bucakşeyhler Mahallesi’ndeki  Lyrbe Antik Kenti de zarar gördü.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar