ABD'de Üzeyir Hacıbeyli Uluslararası Beste Yarışması düzenlendi - Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Yarışma   • 19 Mayıs Çağrısı

ABD’de Üzeyir Hacıbeyli Uluslararası Beste Yarışması düzenlendi

Ulusal Musiki ve Global Kültür Cemiyeti ile Azerbaycan-Amerikan Müzik Vakfı’nın ortak girişimiyle, 15 Ocak 2021 tarihinde Üzeyir Hacıbeyli adına uluslararası beste yarışması ilan edildi.

19 Ocak 2021
Kâmil Engin

 

Azerbaycan Cumhuriyeti Diaspora Çalışmaları Devlet Komitesinin resmî web sitesinden verilen bilgiye göre, yarışmanın amacının ünlü Azerbaycan bestecisinin eserlerinin intihalden korunması, dünyada Üzeyir Hacıbeyli müziğinin ve Azerbaycan kültürünün tanıtılması olduğu açıklandı.

Yarışmaya katılmak için, Üzeyir Hacıbeyli’nin eserlerinden seçilmiş on melodi veya birkaçı temel alınarak özgün eser bestelenmesi ve eser adında kaynağın vurgulanması gerekiyor. Ayrıca, belgeler, eserin düzenlenmiş elektronik versiyonu ve ses kaydı, 1 Eylül 2021 tarihine kadar kabul edilecek.

Yarışmanın toplam ödül miktarının 3.500 Dolar olduğu ilan edildi. Kazananların eserleri ABD’de yayımlanacak ve New York şehrinde bulunan Lincoln Merkezi’nde icra edilecek.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi https://nmgcs.co/competition-about/ linkinden alınabilir.

 

Kaynak: http://diaspor.gov.az/xeberler2020/x2293.php (1801/2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları