“ALLAH HİÇBİR HAİNİ VE NANKÖRÜ SEVMEZ!”

Medyada yer alan haberlere göre Diyanet Atatürk’ün adını hutbelerden kaldırmış.               Yanlış hatırlamıyorsam bir ara Atatürk’ün resmi de Diyanet’in resmi internet sitesinden kaldırılmıştı da tepkiler üzerine tekrar konmuştu.              Bu konuda duyarlı olduğum için dikkat ettim de, ne yazık ki ne geçtiğimiz Ramazan ne Kurban bayramlarında ne de kandil […]


Medyada yer alan haberlere göre Diyanet Atatürk’ün adını hutbelerden kaldırmış.

 

            Yanlış hatırlamıyorsam bir ara Atatürk’ün resmi de Diyanet’in resmi internet sitesinden kaldırılmıştı da tepkiler üzerine tekrar konmuştu.

 

           Bu konuda duyarlı olduğum için dikkat ettim de, ne yazık ki ne geçtiğimiz Ramazan ne Kurban bayramlarında ne de kandil geceleri dualarında Atatürk’ün adı anılmadı. Çok üzüldüm.

 

            Tabii şunu biliyoruz ki Diyanet İşleri Başkanlığı Atatürk tarafından kurulmuş kurumlarımızdan biridir. Yani bugün o kurum bünyesinde görev yapan tüm çalışanlar işlerini, maaşlarını ve ailelerini geçindirmelerini Atatürk’e borçludur.

 

            Öyleyken Atatürk’e bir duayı esirger hale gelmeleri ne acı!

 

            Fakat aslında bu durumu pek yadırgamıyorum. Çünkü Kutsal Kitabımızdaki pek çok âyette  “insanın gerçekten çok nankör olduğu” zaten açık açık belirtilir.

 

            Evet, insanoğlunun nankörlüğü, hatta ihaneti tarihin her döneminde görülür. Ne yazık ki bu bir vakıadır. Lakin Hacc Sûresi’nin 38’nci  ayetinde ise aynen şu vurgulanır:

 

       Allah hiçbir haini ve nankörü sevmez!

 

Aslında düşünüyorum da, ben Diyanet İşleri Bşk. Sn. Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in yerinde olsam, ilk iş olarak her 10 Kasım’da Atatürk için yurt çapında mevlit okutulması talimatı verirdim.

 

Sahi, bu benden bir çağrı olsun! 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.