“Alternatif akiller” grubu kuruldu

      “Alternatif akiller” grubu kuruldu   Saygı ÖZTÜRK / SÖZCÜ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği “akil isimler”in 7 bölgede, hükümetin isteği doğrultusunda yapacağı konuşmalara karşılık, “Başka Türkiye Yok”, “Türkiye’nin Birliği İçin” adı altında alternatif toplantılar düzenlenecek, konferanslar verilecek, Anayasa’dan Türk sözcüğünün çıkarılmasının getireceği sakıncalar anlatılacak. İlk bildirisini 300 imza ile açıklayan grubun, merkezi […]


 

 

 

“Alternatif akiller” grubu kuruldu

 


Saygı ÖZTÜRK / SÖZCÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği “akil isimler”in 7 bölgede, hükümetin isteği doğrultusunda yapacağı konuşmalara karşılık, “Başka Türkiye Yok”, “Türkiye’nin Birliği İçin” adı altında alternatif toplantılar düzenlenecek, konferanslar verilecek, Anayasa’dan Türk sözcüğünün çıkarılmasının getireceği sakıncalar anlatılacak.

İlk bildirisini 300 imza ile açıklayan grubun, merkezi bir organizasyonu bulunmamasına rağmen, bu çalışmaları desteklemek için imza atanların sayısı şimdiden 20 bine ulaştı. Silivri cezaevinde bulunan siyasetçi, bilim adamı, emekli askerler de bu çalışmalara “destek imzası” gönderdi.

“Her taraftan davet geliyor”

Alternatif konferansları  planlayan eski bakan Sadi Somuncuoğlu, SÖZCÜ’nün sorularını şöyle cevaplandırdı:

“Önce 40 imza ile bildiriyi açıklamak isztedik. Sonra 101’e, sonra 300’e çıkardık. Ancak bizimle birlikte hareket etmek isteyenlerden herhangi bir imza istemememize rağmen başvuran ve imza atanların sayısı şimdiden 20 bini geçmiş durumda. Toplumun her kesiminden insanlar var. Devamını okumak  için tıklayınız… 

 

 

 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.