Amazon’dan sözde Ermeni iddialarına destek: kitap satıştan kaldırıldı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi

Amazon’dan sözde Ermeni iddialarına destek: kitap satıştan kaldırıldı

Sadece bir kişinin talebi üzerine dünyaca ünlü e-ticaret sitesi sözde Ermeni soykırımı ile ilgili kitabı satıştan kaldırdı.

20 Temmuz 2020
A. Selim Babaoğlu
Amazon kitabı satıştan kaldırdı
Dr. Ali Nazmi Çora’nın ‘Armenian Genocide, A Big Lie’ isimli kitabı

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Amazon’nun satış listesindeki Dr. Ali Nazmi Çora’nın ‘Armenian Genocide, A Big Lie’ (Ermeni Soykırımı: Büyük Yalan) isimli kitabı sadece bir okuyucudan gelen tepkiyle siteden kaldırıldı.

Kitabın kaldırılmasını sağlayan Shunt Jarchafjian kaldırılma haberini makalesinde duyurdu.

Jarchafjian, 12 Haziran’da Amazon CEO’su Jeff Bezos’a gönderdiği e-postasını dapaylaştı: “Ermeni Soykırımı ile ilgili edebi çalışmalar ararken, soykırım inkârcıları ve tarihsel revizyonistleri tarafından yazılmış birçok kitap ortaya çıkıyor. Umarım Amazon belirtilen ilkelerine sadık kalır ve bu sorunu çözmek için gerekli değişiklikleri yapar. Şimdi her zamankinden daha fazla bir araya gelmeli ve birbirimizi insan olarak daha iyi anlamalıyız. Gerçeğe dayalı bir bilgi temeline sahip olmak hiçbir şeyin yerini tutamaz.”

Amazon, kitabın kaldırılması hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Kaynak: (https://www.krttv.com.tr/gundem/amazon-ermeni-soykirimi-buyuk-yalan-kitabini-satistan-h40684.html,15/07/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları