Anket: Türk Milliyetçiliği’ne en büyük tehdit Siyasî Ümmetçilik mi? – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

Anket: Türk Milliyetçiliği’ne en büyük tehdit Siyasî Ümmetçilik mi?

Soru şu: Bir zamanlar Türkiye’de Türk Milliyetçiliği Fikir Sistemi’ne en büyük tehdit, Bilimsel Sosyalizm= Komünizm’den geliyordu. Bugün Türk milliyetçiliğini tehdit eden en büyük tehlike Siyasi Ümmetçilik’tir ve Türkçül çalışmalarını bu tehdide yönlendirmelidir.
Bu hükme ne kadar katılıyorsunuz?

Bir zamanlar Türkiye'de Türk Milliyetçiliği Fikir Sistemi'ne en büyük tehdit, Bilimsel Sosyalizm= Komünizm'den geliyordu. Bugün Türk milliyetçiliğini tehdit eden en büyük tehlike Siyasi Ümmetçilik'tir ve Türkçü düşünürler çalışmalarını bu tehdide yönlendirmelidir.
 • Tamamen katılıyorum. 77%, 119 oy
  119 oy 77%
  119 oy - bütün oyların 77%'si
 • Bir miktar katılıyorum. 12%, 18 oy
  18 oy 12%
  18 oy - bütün oyların 12%'si
 • Hiç katılmıyorum. 6%, 9 oy
  9 oy 6%
  9 oy - bütün oyların 6%'si
 • Katılıyorum sayılmaz. 3%, 5 oy
  5 oy 3%
  5 oy - bütün oyların 3%'si
 • Ne katılıyor, ne katılmıyorum. 2%, 3 oy
  3 oy 2%
  3 oy - bütün oyların 2%'si
Toplam oy: 154
5 Şubat 2021 - 16 Şubat 2021
Oylama kapandı

Yorum yapın!

Comment *

 1. Siyasi Ümmetçilik millet kavramını dini anlamda kullanır. Irki olarak zaten Türk’ü kabul etmezler. Müslümanlığından dolayı Milletimiz diye ifade ederler. Yok saydıkları Türk’e ve onu seven yücelten fikir, düşünce, sanat, edebiyat, kültür insanlarına karşıda nefretlerini gizlemezler. Velhasıl Türk’ün her şeyine düşmandırlar. Türk Milliyetçileri için büyük tehdit oluştururlar.

 2. En büyük tehdit iletişim tekelciliğidir.
  Dünya siyasetinde Twitter etkili, öyle ki Trump’ı bile engeller . Yerelde ise yıllardır Siyasi ümmetçi ve etnikçiler hurafe dolu düşüncelerini propagandalarını mahalle arasında dini ve örgüt sohbetlerinde anlatıyordu. Malesef bu tehditten etkilenen gençleri uyaran onlara ulaşabilen bilinçli Türk milliyetçisi kesim olmadı. Gençlerin bir çoğu fetö ve pkk etkisinde ziyan oldu. Bir çoğu da Ümmetçi düşüncenin etkisinde. İletişim engelleri ortadan kalkarsa, dini ve örgüt gettolarındaki vatandaşlarımız kendi üzerindeki propagandalarından kurtulma fırsatı yakalarlar.

 3. Sorunu sadece siyasal ümmetçilik de aramamız eksik olur düşüncesindeyim. Aynı zamanda Türk Milliyetçiliğini, ahlak ve erdem yoksunu siyasi yobazlar da tehdit etmektedir.
  Oysa ki , entelektüellerin yönlendirdiği bir yolda olması gerektiğini düşünüyorum.
  Saygılarımla.

 4. GÜNÜMÜZDE DİN-İSLAM DİYE YALANCILIK-DOLANDIRICILIK FUHUŞ HIRSIZLIK HER TÜRLÜ AHLAKSIZLIK LAF CAMBAZLIĞI İLE İSLAMİ KILIFLAR UYDURULARAK YAPILIYOR.VATAN-MİLLET-BAYRAK-TÖRE-ANANE VB.DUYGULAR AŞAĞILANIP YENİ BİR KÜLTÜR-MEDENİYET İNŞAA EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR. DÜŞÜNMEYEN-GÖRMEYEN-DUYMAYAN BİREYLER YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR. SÖZDE TARİKAT-CEMAAT ADI ALTINDA TÜRK MİLLETİ LİME LİME PARÇALANIYOR ERİTİLİYOR.BİLGİLİ İNSANLAR TOPLUMDA HEP AŞAĞILANIP İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR.GÖZDEN DÜŞÜRÜLÜYOR. HARAM-RÜŞVET-HİLE-FUHUŞ ÜZERİNE YENİ BİR DÜZEN İNŞAA EDİLİYOR. SONUMUZ HZ. NUH KAVMİ GİBİ OLMASIN.

 5. Ümmetcilik milli kimliğin sonudur
  Milliyeti olmayan
  Babası bilinmeyen
  Bir çocuk dan farksız dır

 6. Siyasî ümmetçi ‘nin milliyeti olmaz,milliyeti olmayanın vatanı da olmaz,ümmetçi için vatan seccadeyi serdiği vatandır,türk milletinin ve Türk milliyetçilerinin en büyük düşmanıdırlar.

 7. Türk Milliyetçiliğine en büyük tehdit, Türk milliyetçiliğinin siyasi ve yan kuruluşlarını idare edenlerin, siyasi ümmetçileri kurtarıcı gören sözde Türk Milliyetçileri dir.

 8. Siyasal Islam hem Türk Milliyetçiliğine hemde Türk Islamina en büyük tehdittir. Batı emperyalizminin içimize soktuğu bir projedir.

 9. Mesele geleneksel Sünni anlayışın birey odaklı temsiliyet anlayışını yıkıp tarikat-cemaat anlayışlı bir yapı kurmasıyla ilintilidir. Yani konu 100-150 yıllık değil 1000 yıllık meseledir.

 10. 1980 darbesinden zarar görmeden çıkan ümmetçiler bu arada Mısır’da Arabistan’daki okullarda bu zehiri almışlardır.Arabistan’ın rabıta örgütü de bunları finansal olarak beslemiştir.. saygılar…

 11. İyiliğin de kötülüğün de kaynağı insandır.Teoriler ne kadar mükemmel olursa olsun insan faktörü mükemmel değilse sonuç acı ve hüsrandır.

 12. Siyasi ümmetçilerin hepsi olmasa da bir kısmı Türk milliyetçiliğine tehdit oluşturmaktadır. Yine de Türk milliyetçiliğinin en büyük düşmanı vatan, millet,ezan bayrak kavramlarına yabancı beynelmilelci komünistlerdir.Lütfen yazılarınızda bunlara daha fazla yer verelim. Bunların pkknın siyasi kanadı hdp ile ilişkilerini ortaya dökelim.

 13. Türkçü düşünürlerin, söz konusu tehditlere savunma veya karşı duruş sergilemek yerine; Türk Dünyasının kalkınması için neler yapılabileceğine ve Türk Dünyası Birlikteliğini sağlamaya yoğunlaşmalarının daha faydalı olacağına inanıyorum. Çünkü Siyasal Ümmetçilik fikri sadece Türkiye için değil bütün Müslüman Türkler için tehdit oluşturmaktadır. Güçlü ve birlikte hareket edebilen topluluklar fikir birliğine daha kolay ulaşırlar.

 14. Tehditler,zamana ve zemine göre önceliklerde yer alır.Bugün komünizm “kâbesi yıkıldığından” geri plandadır. Tehdit,gayrı milli,beynelmilelci,kökü dışarıda “siyasi ümmetçilik”e bırakmıştır.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!