Aydınlar Ocağı 21. Olağan Genel Kurulu Başarılı Ve Coşkulu Geçti

Aydınlar Ocağı Genel Kurulu 23 Haziran 2012 tarihinde Süleymaniye-Darüzziyafe’de yapıldı. Genel Kurul toplantısına coşkulu ve kalabalık bir topluluk katıldı. Başarıyla geçen Genel Kurula Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimizin hatırasına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Genel Kurul Divan Başkanlığına Hayrettin Nuhoğlu, yardımcılığına Dr. Ahmet İnan, sekreterliğe Aytaç Taşyürek seçildi. Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa E. […]


Paylaşın:

Aydınlar Ocağı Genel Kurulu 23 Haziran 2012 tarihinde Süleymaniye-Darüzziyafe’de yapıldı. Genel Kurul toplantısına coşkulu ve kalabalık bir topluluk katıldı. Başarıyla geçen Genel Kurula Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimizin hatırasına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı.

Genel Kurul Divan Başkanlığına Hayrettin Nuhoğlu, yardımcılığına Dr. Ahmet İnan, sekreterliğe Aytaç Taşyürek seçildi. Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa E. Erkal yaptığı açış konuşmasında, ülkemizin şu anda karşı karşıya bulunduğu tehlikeler hakkında bilgi verdi ve yeni Anayasa çalışmaları konusunda Aydınlar Ocağının yaptığı çalışmaları anlattı.

Genel Sekreter Süleyman Uluocak Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Muhasebe Raporunu okudu. Denetleme Kurulu Üyesi Ünal Sengir Denetleme Kurulu Raporu ve Tahmini Bütçeyi okudu. Raporlar üzerinde söz alan Ramazan Kırkık ve Ali Armağan, yönetim kuruluna yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler ve Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirterek “birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeliyiz” dediler. Raporlar oylandı ve oybirliğiyle ibra edildi. Tahmini bütçenin kabulünden sonra seçimler maddesine geçildi.

Yapılan seçimler sonucunda;  Prof. Dr. Mustafa E.Erkal, Süleyman Uluocak, Prof. Dr.Ahmet Çolak, Dr. Sakin Öner, Hikmet İşman, Prof. Dr. Ahmet M.Gökçen, Prof. Dr. İbrahim Öztek, Prof. Dr. Ömer A. Aksu, Av. Mustafa Özkurt, Ernail Koç, Prof. Dr. M. Metin Karaörs, Ünal Sengir, Ahmet Orhan, Dr. Av. Zülfikar Özkan, Av. Mürsel Aslan Yönetim Kurulu asil üyeliklerine; Yard. Doç. Dr. Zeki Severoğlu, M. Beşir Dede, Mustafa Akyüz, Mesut Günata, Ahmet Arslan, Nazif Çetin, Faysal Atmaca, Bünyamin Aksungur, Abdurrahman Külünk, Fethi Alikoç, Av. Ahmet Serbes, Av. Şekip Mehan, Yaşar Karahan, Özcan Özsoy ve Durali Ayaroğlu Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine seçildiler.

Denetim Kurulu asil üyeliklerine Ertuğrul Erden, Dr. Ali Sırtlı, Yrd. Doç. Dr. Kutluk Kağan Sümer; yedek üyeliklerine ise Murteza Kılıçaslan, Turgut Ergin ve Ali Kemal Gül seçildiler.

İlim-İstişare Kuruluna ise şu üyeler seçildiler: Prof. Dr. Turan Yazgan, Prof. Dr. Oktay Aslanapa, Prof. Dr. Yümni Sezen, Prof. Dr. Sabri Sümer, Hayrettin Nuhoğlu, Prof. Dr. Musa Taşdelen, Dr. Nefi Demirci, Fahri Yağlı, Erdoğan Aslıyüce, Ali Armağan, M. Esat Güçhan, Aytaç Taşyürek, Av. Özcan Pehlivanoğlu, Ramazan Kırkık, Salih Özpideciler, Ekrem Özer, Ergun Gençeren, Doç. Dr. Osman Sezgin, Aytekin Yıldırım, M. Edip Tekkol, Dr. Uğur İlham Eroğlu, Doç. Dr. Sevil Sargın, Kemal Kamil Köne, M. Zeki Karahan ve Ahmet Tekin.

Aydınlar Ocağı Genel Merkez Yönetim Kurulu, denetleme Kurulu ve İlim-İstişare Kuruluna seçilen arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

Yazar

Sakin Öner

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar