Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI İhanetle uzlaşma olamaz! Aziz Türk Milleti! Son olarak Dağlıca’da askerlerimiz, Iğdır’da polislerimiz, hain bölücü terör örgütünün hain saldırılarıyla şehit edildi. Kan kusan vatan hainlerini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Türk Milleti olarak üzüntümüz büyüktür. Cenâb-ı Hak’tan şehitlerimize rahmet; yaralılarımıza acil şifa; ailelerine, şehitler ocağı Kahraman Ordumuz ile Güvenlik Güçlerimize ve Büyük Türk Milletine metanet, […]


Paylaşın:

BASIN AÇIKLAMASI

İhanetle uzlaşma olamaz!

Aziz Türk Milleti!

Son olarak Dağlıca’da askerlerimiz, Iğdır’da polislerimiz, hain bölücü terör örgütünün hain saldırılarıyla şehit edildi. Kan kusan vatan hainlerini şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Türk Milleti olarak üzüntümüz büyüktür. Cenâb-ı Hak’tan şehitlerimize rahmet; yaralılarımıza acil şifa; ailelerine, şehitler ocağı Kahraman Ordumuz ile Güvenlik Güçlerimize ve Büyük Türk Milletine metanet, sabır ve başsağlığı diliyoruz.

Şu anda, Türk Milletinin azılı düşmanı isyancı teröristlerle yapılan, ülkemizin bölünmesine dönük Oslo ve İmralı mutabakatlarının ağır bedellerini ödemekteyiz. Bu güne kadar “Barış”, “Açılım”, “Çözüm”, “Kardeşlik”, “Milli Birlik” gibi kavramlarla süslenerek ihanetin üstü örtülmekte, “terör sona eriyor” denilerek Türk Milleti aldatılmaktadır.

Bugün gelinen durumda, güvenlik güçlerimiz, “İmralı Mutabakatı” çerçevesinde operasyon yetkisi de elinden alınıp karakol ve kışlalara kapatılmış; dağlarda, ovalarda ve şehirlerde hâkimiyet terör örgütüne bırakılmıştır. Bu karanlık ortamda Vatanımızı parçalamak isteyen hainler, sonuca ulaşabilecekleri hesabıyla kanlı saldırılarını yaygınlaştırmıştır.

Bütün bunların sonunda, akan kan ve gözyaşı, yurdun her köşesine taşınan şehit tabutları ve tahrip edilen Devlet itibarı Türk Milletinin sabrını taşırmış, ayağa kaldırmıştır. Ancak tepkiler mutlaka hukuk içinde kalmalı, sorumlular da bu önemli uyarıyı dikkate almalıdırlar.

Ne hazindir ki, bütün bu felaketlere rağmen, kendilerini iktidar yapan Türk Milletinin adını dahi hala ve inatla ağızlarına almayan bazı yetkililerin uyanıp tavırlarını değiştirmediklerine üzülerek şahit oluyoruz.

Görülmekte ki; 2002’de ezilen terör, bugün devlete meydan okuyacak, askerimizi polisimizi, köy korucumuzu ve vatandaşımızı pervasızca ve alçakça katledecek konuma gelmiştir.

Katı gerçekler ortadadır. Daha fazla vakit geçirmeden, kanun hâkimiyeti ve kamu düzenini sağlayacak, can ve mal güvenliğini teminat altına alacak tedbirler alınmalıdır.

Ayrılıkçı terörist isyandan kurtulmanın yegâne yolunun, acilen sıkıyönetim ilanı olduğu bilinmelidir. Bundan, vatanını seven hiç kimse gocunmamalı ve korkmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyetinin, terörü tepeleyeceğinden, işbirlikçi emperyalist oyunları bozacağından; ülkemizin bütünlüğünü pekiştirerek demokratik ve huzurlu hür bir ortama kavuşarak kalkınma yolunda hedeflerine doğru yürüyeceğinden herkes emin olmalıdır.

Bu Millet bizim, bu Tarih bizim, bu Medeniyet bizim, bu Devlet bizim, bu Vatan bizim, bu Ordu bizim, bu Polis bizim…

Biz kim miyiz? Biz, hepimiz Türk Milletiyiz!

MİLLİ DÜŞÜNCE MERKEZİ

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar