“Bir Zamanlar Kıbrıs” televizyon dizisi, 1 Nisan’da Başlıyor – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Asırlık çınar Bozkurt İlham Gencer’le sanat ve siyaset bir arada   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö

“Bir Zamanlar Kıbrıs” televizyon dizisi, 1 Nisan’da Başlıyor

Kıbrıs Türk halkının özgürlük ve varoluş mücadelesini konu alan ve gerçek olaylara dayanan “Bir Zamanlar Kıbrıs” isimli dizinin ilk bölümü, 1 Nisan Perşembe akşamı TRT 1’de seyirci ile buluşuyor.

30 Mart 2021
Kâmil Engin

Senaryosu gerçek olaylardan yola çıkılarak hazırlanan  dizinin senaryosu, Emre Özdür ve Başar Başaran tarafından hazırlanıyor.

TMC Film yapım şirketi tarafından hazırlanan dizinin çekimleri Kuzey Kıbrıs’ta yapılıyor. Dizinin yapımcılığını Erol Avcı, yönetmenliğini ise Hakan İnan üstleniyor.

Dizinin ilk bölümünde olaylar, 1963 yılında başlar. Tüccar Selçuk Dereli’nin ailesi. adadaki diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Aile fertleri birbirinden ayrı düşer. Adada Kanlı Noel olarak bilinen olaylar başlamıştır. Adadaki Türk toplumunun ileri gelenlerinden Rauf Denktaş’ın önderliğinde Kıbrıs Türkleri varoluş mücadelesi verirken, Türkiye’den Ankaralı kod adlı bir kişi gizli görevle adaya gönderilir.

Kalabalık bir oyuncu kadrosunun bir araya geldiği dizinin başrollerini, Serkan Çayoğlu, Ahmet Kural, Pelin Karahan, Devrim Saltoğlu, Gülper Özdemir ve Tayanç Ayaydın paylaşıyor.

Dizide, Kıbrıs Türklerinin lideri Rauf Denktaş’ı, oyuncu Devrim Saltoğlu canlandırıyor

 

1 Nisan Perşembe akşamı TRT 1 kanalında ilk bölümü başlayacak olan “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinin ilk tanıtımı bu bağlantıdan izlenebilir.

Kaynak: https://www.trthaber.com/trtden-haberler/bir-zamanlar-kibris-1-nisanda-trt-1de-278.html (21/03/2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları