Birleşmiş Milletler Kırım Tasarısını Onayladı – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 522’nci Bilgi Şöleni: Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılar meselesi   • Ahmet Vefik Alp vefat etti

Birleşmiş Milletler Kırım Tasarısını Onayladı

Birleşmiş Milletler işgal altında olan Kırım topraklarındaki yasa dışı tutuklamaları ve Kırım Türklerinin zorunlu olarak Rusya’da askere gönderilmesini kınadı ve tüm siyasi tuksakların serbest bırakılmasını talep etti. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun üçüncü komitesi Kırım’da gerçekleşen insan hakları ihlalleri hakkında tasarıyı kabul etti. 67 ülke desteklerken 23 ülke tasarıya karşı çıktı. Kırım’daki insan hakları savunucularının ve […]

15 Kasım 2019
Kocafurkan Dinçaslan

Birleşmiş Milletler işgal altında olan Kırım topraklarındaki yasa dışı tutuklamaları ve Kırım Türklerinin zorunlu olarak Rusya’da askere gönderilmesini kınadı ve tüm siyasi tuksakların serbest bırakılmasını talep etti.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun üçüncü komitesi Kırım’da gerçekleşen insan hakları ihlalleri hakkında tasarıyı kabul etti. 67 ülke desteklerken 23 ülke tasarıya karşı çıktı. Kırım’daki insan hakları savunucularının ve aktivistlerin tutuklanması ve Kırım Türklerinin ve Ukraynalıların Rusya’ya zorunlu askerlik hizmetinde gönderilmesi kınandı. Tüm siyasi tutukluların serbest kalmasının da talep edildiği karar Aralık ayında BM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinden sonra yürürlüğe girecek.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları