BİR KRAL ÖLDÜ DİYELER, YASINI BİZE TUTTURALAR

  Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un ölümü sebebiyle Türkiye’de 24 Ocak 2015 günü bayraklar bir günlüğüne yarıya indirilmiş ve yas ilan edilmiş. Ama Suudi Arabistan’da Vahhabi geleneğine göre millî yas ilan edilmiyor ve bayrakları yarıya indirilmiyor. Elin kralı ölmüş, yasını biz tutuyoruz. Bunun adı “kraldan fazla kralcılık”tır. Yeni Türkiye’de bundan sonra böyle. Yasını […]


 

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud’un ölümü sebebiyle Türkiye’de 24 Ocak 2015 günü bayraklar bir günlüğüne yarıya indirilmiş ve yas ilan edilmiş. Ama Suudi Arabistan’da Vahhabi geleneğine göre millî yas ilan edilmiyor ve bayrakları yarıya indirilmiyor. Elin kralı ölmüş, yasını biz tutuyoruz. Bunun adı “kraldan fazla kralcılık”tır. Yeni Türkiye’de bundan sonra böyle. Yasını tuttuğumuz adamın kim olduğuna bir bakalım.

Bu adam, Türkiye’ye geldiğinde bu devletin kurtarıcısı ve kurucusu başbuğ Atatürk’ün kabri Anıtkabir’e gitmedi. Ama Ermenistan’a gittiğinde sözde Ermenilerin soykırıma uğradığı safsatası adına dikilen anıta tıpış tıpış gidip çelenk koymuştu. Güya onun itikadınca Anıtkabir’i ziyaret etmek kâfirlik oluyor, Ermenistan anıtı önünde sap gibi durmak sevap oluyor olmalı.

Bu adam, Türk düşmanlığının gereği olarak Mekke ve Medine’de atalarımızın yaptığı tarihî mekânları, Ecyad Kalesini yıktırdı, yerine otel yaptırdı. Mescid-i Haram’da bulunan Osmanlı revaklarını söktürdü.

Bu adam, Mekke’yi saf ve tertemiz bir İslam merkezi olmaktan çıkarıp Las Vegas haline getirme peşindeydi.

Bu adam kraldı, yani İslam’ın reddettiği saltanat rejiminin temsilcisiydi. Zira Hz. Muhammed (sav)in vefatından sonra dört halife de seçimle işbaşına gelmişti. Emevîlerle birlikte krallık başladı, bu adam da devam ettirdi.

Bu adam, İslam dünyasını, Müslümanları inim inim inleten Haçlı Amerika’nın, Avrupa’nın ve Siyonist İsrail’in en yakın destekçisiydi, hatta bunların kölesiydi.

Bu adam mukaddes İslam beldesi Suudi Arabistan’ı Amerika’nın 53. Eyaleti yapmıştı.

Bu adam, İslam dünyasındaki bütün Haçlı-Siyonist işgallerde hep Batılı devletlerin ve İslam ülkelerinde Batı lehine darbe yapan diktatörlerin yanında yer aldı.

Bu adam zamanında Suudi Arabistan istihbaratının şefi Prens Bender bin Sultan, İsrail istihbarat servisi Mossad’ın başkanı Tamir Bardo ile görüşüyordu.

Bu adam, İslam kardeşliğini bir tarafa bırakmış, Haçlı-Siyonist odakların keyfi için Şii İslam ülkelerinin ve topluluklarının en büyük düşmanlarından biri olmuştu.

Bu adam, Haçlı şövalyesi İngiliz Thomas Edward Lawrence’ın çavuşluğunu yaparak Osmanlı Devletine isyan edip, Türk askerlerini arkadan hançerleyerek Arap Yarımadasını İngiliz sömürgesi haline getirenlerin devamı idi. İngilizlerle işbirliği yaparak Osmanlı Devletine savaş açanların yasını şimdi Osmanlıcı arkadaşlar tutuyor, iyi mi?

Bu adam, Suudi Arabistan’ı kutlu, mübarek İslam beldesi olmaktan çıkarıp Amerika ve NATO’nun İslam dünyası içindeki ileri karakollarından biri haline getirdi.

Bu adam Mısır’da darbe yapan Sisi’ye en çok para yardımı yapan kişi idi. Bizdeki Sisi düşmanları, bu adam için millî yas günü ilan ediyorlar.

Bu adam, 7 Mart 2014’te Müslüman Kardeşler’i terör örgütü listesine soktu. Ama Müslüman Kardeşler sevenler ekibi, bu adam için millî yas günü ilan ettiler.

Bu adam, Amerika’dan İran’a saldırmasını ve nükleer tesislerini yok etmesini istedi. Ama İslam kardeşliğini dava edinenler, bu adam için millî yas günü ilan ettiler.

Bu adam, Filistin konusunda kılını kıpırdatmadığı gibi, İsrail’le gizli gizli işbirliği yapıyor ve İsrail’in Gazze saldırılarına karşı sessiz kalıyordu. Ama Filistin sever arkadaşlar bu adam için millî yas günü ilan ettiler.

 

 

 

 

 

Yazar

Nurullah Çetin

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.