Bu Millet “Enayi” mi?!..

      PKK “tak” diye, “Meclis devreye girmezse, tek bir geri adım atmayız” resti çekti…AKP, “şak” diye TBMM’de“Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu”kurulması için önerge verdi!.. Yani Başbakan Erdoğan’ın 15 gün önce, “kesinlikle olmayacak” dediği “PKK’ya meşruiyet kazandırma” da resmenkabul edildi.     Teröristbaşı2000 yılından beri “Akil AdamlarKomisyonu” kurulmasını istiyordu. Meclis eliyle olmasa da Meclis’e hükmedeniktidar eliyle kuruldu.      Teröristbaşı,“Hakikatleri Araştırma Komisyonu”kurulmasını istiyordu. AKP iktidarı, önce “Darbeve Muhtıraları […]


Paylaşın:

 

 

 

PKK “tak” diye, “Meclis devreye girmezse, tek bir geri adım atmayız” resti çekti…AKP, “şak” diye TBMM’de“Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu”kurulması için önerge verdi!.. Yani Başbakan Erdoğan’ın 15 gün önce, “kesinlikle olmayacak” dediği “PKK’ya meşruiyet kazandırma” da resmenkabul edildi.  

 

Teröristbaşı2000 yılından beri “Akil AdamlarKomisyonu” kurulmasını istiyordu. Meclis eliyle olmasa da Meclis’e hükmedeniktidar eliyle kuruldu.   

 

Teröristbaşı,“Hakikatleri Araştırma Komisyonu”kurulmasını istiyordu. AKP iktidarı, önce “Darbeve Muhtıraları Araştırma Komisyonu”yla yumuşak geçiş yaptı. Dün itibarıyla,“Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu”devreye sokuldu. Yolun sonunun nereye çıkacağı bugünden belli; PKK’nın istediğiyasal düzenlemeler yapılacak, “ÇözümKomisyonu”“Hakikatleri AraştırmaKomisyonu” işlevi görecek! 

 

Başbakan Erdoğan 20 Martdolaylarında Danimarka ve Hollanda’daydı. Danimarka’da, PKK’nın “geri çekilme şartları” ve ne yapılacağısoruldu.  Erdoğan şunları söyledi:  

 

“Geri çekilme için Meclis’e düşen bir şey yok. Türkiye’de hükümet var.Muhatap hükümettir. Hükümet ne yapması gerekiyorsa onu yapacak… BDP birkomisyon kurulmasını istiyor. Meclis’i sürece dahil ederek, PKK’nın muhataplıkseviyesini yükseltmek ve meşruiyet kazandırmak istiyorlar. Ama bu meşruiyetolmayacak.”

 

Danimarka’dan, Hollanda’yageçişte bu keskin sözler, “Şu an içinyasal düzenlemeye ihtiyaç yok. İlla yasal bir düzenleme gerekiyorsa bakılır.Ülke ve milletin menfaatlerine bakarız” şeklinde yumuşadı.  

 

Erdoğan 29 Mart’ta CNN Türk’üncanlı yayınında ise “Geri çekilmenin muhatabı Meclis değil, hükümettir. Çekilme ile ilgili bir yasa şu anda göndemimizde yok, ama konuşulabilir” dedikten sonra şu resti çekti:  

 

Hakikatleri Araştırma Komisyonu ifadesi, bizim kabul edeceğimiz yaklaşım değil…”  

 

1gün sonra terör örgütünün 2 numarası Cemil Bayık, Erdoğan’ın restine şöyle restçekti:  

 

“Yasal zemini hazırlanmadan,bunun tedbirleri geliştirilmeden gerilla geri çekilemez. Gerilla yasal güvenceyi görmeden tek bir adım geri atamaz. Meclisin karar alması, çağrıda bulunması gerekiyor.”

 

Ve işte dün itibarıyla Meclis devreye sokularak, “PKK’nın muhataplık seviyesini yükseltip, meşruiyet kazandıracak” adımatıldı.

 

En iyisi biz susalım, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşsun. 2 gün önce TRT Haber’dediyordu ki;  

 

“Bunlar ülkeye girerlerken hukuki bir dayanak buldular da mı girdiler? Çıkarken de onun için bizden hukuki bir dayanak mı istiyorlar? Hayır. İkincisi birilerinin ısrarla ‘bir yasa bizedayanak olsun’ demesindeki temel amaç kızmasınlar bana, altında şu yatıyor, buörgüt bir yasanın içinde yer alsın, o yasanın içinde siyasi aktör haline gelsin, biz meşruiyet kazanalım’. Bu meşruiyeti kime karşı kullanacaklar? Bir,Türkiye içinde birilerine karşı. İkincisi de yurtdışında uluslararası camiada. Diyelim ki bu iş iki ay sonra kesildi. Tekrar eski günlere döndük. ‘Hakkımızda yasa vardı. Demek ki biz Türkiye’de belli amaçla faaliyet gösteren bir örgütüz. Bizim terörle hiçbir işimiz olmadı. Meclis de bunu kabul etmişti. Bundan sonra siz bizi tanımanız lazım’ diyebilirler. Başka şeyler de söylenebilir. Biz bunları görmeyecek kadar enayi miyiz? Hayır, böyle bir şey olmaz.”

 

İlave söze ne hacet!.. Neler olduğu ve olacağı ortada. Acaba daha ne kadar “enayi”  yerine konacağız?

 

Silivri,Hasdal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer’e kucak dolusu sevgiler

 

 

 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar