BÜYÜK KAHRAMANIMIZ DENKTAŞI KAYBETTİK

BÜYÜK KAHRAMANIMIZ DENKTAŞI KAYBETTİK TÜRK DÜNYASININ BAŞI SAĞ OLSUN   Ömrünü Kıbrıs davasına adayan, Kıbrıs’ın Helen Adası olmasını engelleyen, Türkiye’yi de her zaman uyararak, bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Devleti’nin kuruluşunu sağlayan, yenilmez ruhlu kahramanımız, bugün ruhunu teslim etmiş, dünyasını değiştirmiştir. Kıbrıs mücahidiydi. 1983-2004 arasında KKTC’nin kurucu cumhurbaşkanlığı görevini yaptı. Haksızlığa hiç boyun eğmedi, yılgınlığa hiç […]


Paylaşın:

BÜYÜK KAHRAMANIMIZ DENKTAŞI KAYBETTİK

TÜRK DÜNYASININ BAŞI SAĞ OLSUN

 

Ömrünü Kıbrıs davasına adayan, Kıbrıs’ın Helen Adası olmasını engelleyen, Türkiye’yi de her zaman uyararak, bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Devleti’nin kuruluşunu sağlayan, yenilmez ruhlu kahramanımız, bugün ruhunu teslim etmiş, dünyasını değiştirmiştir.

Kıbrıs mücahidiydi. 1983-2004 arasında KKTC’nin kurucu cumhurbaşkanlığı görevini yaptı. Haksızlığa hiç boyun eğmedi, yılgınlığa hiç düşmedi, gece gündüz demeden, hep mücadele etti, tarih yazdı.

Bağımsız  devlet  sahibi  olmak,  hür ve başı dik olarak yaşamak, bayrak, vatan ve şehitlik ne demektir, bu mukaddesleri herkese bir defa daha gösterdi. Adeta bunun için yaşadı,  şanlı bir tarih yazdı.

O sadece Kıbrıs’ın değil, büyük Türk Dünyası’nın sembolü ve öncüsü olan, Türk Milliyetçisiydi.

Kıbrıs Türkünün de, bütün Türklüğün de, insanlığın da başı sağ olsun. Dualarımız kendisiyledir

Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın.

Milli Düşünce Merkezi

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar