ÇÖZÜME DESTEK

      Sayın Başbakan İmralı ile görüşmelerin ardından çözüm sürecinin gidişatı ve halkı buna hazırlamanın önemi konusunda “Eskiden o psikolojik harekât denen ifadeler vardı ya!” deyip, akil adamların işlevini işaret etmiş.   Halkın çözüm sürecine hazırlanması konusunda toplumsal algıyı şekillendirmek üzere yapılacak faaliyetlerin bir kısmı bakın işte şunlar: Özel bir terminoloji listesi çıkarılması ve […]


 

 

 

Sayın Başbakan İmralı ile görüşmelerin ardından çözüm sürecinin gidişatı ve halkı buna hazırlamanın önemi konusunda “Eskiden o psikolojik harekât denen ifadeler vardı ya!” deyip, akil adamların işlevini işaret etmiş.

 

Halkın çözüm sürecine hazırlanması konusunda toplumsal algıyı şekillendirmek üzere yapılacak faaliyetlerin bir kısmı bakın işte şunlar:

  • Özel bir terminoloji listesi çıkarılması ve “Müzakere” yerine “Çözüm Süreci” denmesi,
  • Başta Ankara olmak üzere pek çok şehirde sanatçıların katılacağı “barış konserleri” düzenlenmesi,
  • Kitlelerin ilgi gösterdiği futbol gibi spor faaliyetlerinden yararlanılması,
  • Akil adamlar ile diğer aydın ve sanatçıların katılacağı panel, seminer, sempozyum, açık oturum, vb. toplantılar düzenlenmesi,
  • Seküler ve dinî sivil toplum örgütlerinin sürece dahil edilmesinin sağlanması,
  • Üniversitelerden yararlanılması,
  • Özellikle ölü ele geçen terörist sayısıyla ilgili bilgilerin paylaşılmaması,
  • Yapılacak tüm etkinliklerin her türlü medya aracılığıyla kamuoyuna duyurulması, anlatılması ve ayrıca sürece ilişkin özel kamu spotlarının hazırlanarak yayımlanması.

 

Bunları ben söylemiyorum, medyadaki haberlerden çıkardım. Bu hususlar Sn. Başbakan’a sunulan yol haritasında da yer alıyormuş.

 

“Eskiden o psikolojik harekât denen faaliyetler vardı ya!” diye Sn. Başbakan’ın işaret ettiği, anlatmak istediği işte bu…

 

Hadi icracılara kolay gelsin! 

 

 

 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.