Cumhurbaşkanlığı Hukuk Kurulu’na TBMM Kürsüsü’nden cevap

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Kurulu'na göre Türkiye rastgele bir sürü milletin, müşterek hiçbir değeri olmayan bir güruhun yaşadığı bir ülke. Kurulun gerçekleri çiğneyerek, anayasayı ihlal ederek yaptığı açıklama TBMM'de İstanbul Milletvekili Sayın Hayrettin Nuhoğu'nun iki konuşmasıyla kınandı.


Cumhurbaşkanlığı Hukuk Kurulu ünvanlı bir grup, geçen ay yayımladıkları bir açıklama ile, Türkiye’de, Türkiye’yi bir arada tutabilecek hiç bir unsur, hiçbir değer bulunmadığını, Türkiye’nin bir azınlıklar derlemesinden ibaret olduğunu söyledi. Öyle anlaşılıyor ki Türkiye, Dubai Havaalanı transit salonu gibi bir ülke. %50’yi geçen biricik müştereğimiz, %51 oy alan, Sayın Cumhurbaşkanı’nın şahsı. Başka bir müştereğimiz yok. Gerçekle uzak yakın bir ilişkisi olmayan ve anayasaya da açıkça aykırı olan bu açıklamayı Millî Düşünce Merkezi bir bildiri ile kınamıştı. Bildiriye ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız. Yazarlarımızdan Sayın Hakan Paksoy da aynı konuyu işlemişti. Paksoy’un yazısına da buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Milletvekili Sayın Hayrettin Nuhoğlu, biri 24 Haziran 2020, diğeri 1 Temmuz 2020 tarihlerindeki konuşmalarıyla, Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden bu talihsiz açıklamayı kınadı ve gerçekleri dile getirdi. Aşağıda Nuhoğlu’nun 6 ve 7 dakikalık kısa konuşmalarının aşağıya aldığımız video kayıtlarını bulacaksınız.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar