Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu’nun ‘başka hesapları mı var?’

Hakan Paksoy Veryansın TV için kaleme aldı..Hukuk Politikaları Kurulu’nun hedefinin Türk Milletinin egemenliğini gasp ederek (elinden alarak), 20. asrın başında iflas etmiş olan ittihad-ı anasır (unsurların birliği) düşüncesini hayata geçirmek olarak anlaşılmaktadır.


Paylaşın:

Türkiye artık “Kurul”lar devleti hâlini aldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne (CHS) geçerken “Fiilî durumu hukukileştirmek” için düğmeye basıldı. Önce başkanlık diye yola çıkılmıştı ama sonunda dünyada geçmişte de hâlihazırda da örneği görülmeyen CHS’ye ulaşıldı. Ulaşıldı ulaşılmasına ama devlet de yeniden yapılandırıldı. Bu yapılanmanın nasıl olacağını da bir ABD firması olan McKinsey isimli danışmanlık şirketinin tasarladığı basında çıktı ve bu haberler hiç yalanlanmadı.

Binlerce yıllık ve insanlık tarihinin en teşkilâtlı devletlerini kurmuş ve tarihi yönetmiş olan millet, yeniden yapılandırmasını bir ABD şirketine yaptırdı. Sebebi de malum, “Devlet şirket gibi yönetilmelidir” anlayışı binlerce yıllık tecrübeyi bir kalemde kenara koyuvermişti.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN LİNKE TIKLAYINIZ!

Yazar

Hakan Paksoy

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar