Cumhuriyetin kurucu ilkeleri paneli gerçekleştirildi

"100. yılında Cumhuriyetin kurucu ilkeleri paneli" Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleştirildi. 


Paylaşın:

Kurucu Genel Başkanımız Rahmetli Sadi Somuncuoğlu anısına düzenlenen “100. Yılında Cumhuriyet’in kurucu ilkeleri paneli” Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Emekli AYM Üyesi ve Vali Mustafa Yıldırım’ın yöneticiliğini üstlendiği panel, Genel Başkanımız Hakan Paksoy’un açılış konuşmasıyla başladı. Panelimize Avukat Hüseyin Özbek ve Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun konuşmacı olarak katılırken, E. TBMM Başkanvekili Uluç Gürkan sağlık sorunu sebebiyle katılamadı. Konuşmasını onun yerine Yönetim Kurulu üyemiz Mehmet Onur Karadayı okudu.

 

 

Milletvekili Fahrettin Yokuş, Eski Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, Eski milletvekilleri Nidai Seven, Numan Gültekin ve Aziz Kaygusuz gibi isimler dinleyici olarak panelimize katılırken; İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise çelenk ile teşekkürlerini iletti.

Rahmetli Sadi Somuncuoğlu’nun eşi Mübeccel Somuncuoğlu ve çocukları Tümen Somuncuoğlu, Tuğrul Somuncuoğlu ve Gökçen Somuncuoğlu da bizleri yalnız bırakmadı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında, konusu itibariyle büyük önem arz eden panelimize ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza ve konuşmacılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Panel konuşmacılarımızın konuşmaları ilerleyen günlerde sitemizde yayımlanacaktır. Panel sırasında Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun’un Atatürk’ün sözlerini okuduğu kısa kesiti aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar