CİZRE GARNİZONA SALDIRI

Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar, Aktütün, Dağlıca gibi üs bölgelerini denetledi. Askerlerle beraber karavana yiyip, geceyi Mehmetçik’le Aktütün’de geçirdi. Ardından TBMM’nin açılış resepsiyonuna katıldı. Vatan Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Çelik, o gece Akar’la yaptığı sohbeti bugün köşesinde yazdı. Murat Çelik, “PKK’lıların çekilme sürecinin bölgede görev yapan askerler üzerinde olumsuz bir etkisi var mı? Bu […]


Yeni Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar, Aktütün, Dağlıca gibi üs bölgelerini denetledi. Askerlerle beraber karavana yiyip, geceyi Mehmetçik’le Aktütün’de geçirdi.

Ardından TBMM’nin açılış resepsiyonuna katıldı. Vatan Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Çelik, o gece Akar’la yaptığı sohbeti bugün köşesinde yazdı.

Murat Çelik, “PKK’lıların çekilme sürecinin bölgede görev yapan askerler üzerinde olumsuz bir etkisi var mı? Bu yönde iddialar da duyuyoruz zaman zaman” demiş. 

Akar, “Hiç öyle bir şey yok. Öyle bir rahatsızlık ya da olumsuz etki yok. Dediğim gibi herkes görevinin başında ve çocukların hepsi gayet yüksek moralle görev yapıyor” cevabını vermiş. 

Çelik açık açık şunu da sormuş:

“Örgütün çekilme sürecini destekleyenlerin yanı sıra terör örgütü ile görüşmelere karşı çıkan bir kesim de var. Hatta, ‘Bunca yıldır boşuna mı mücadele edildi, boşuna mı binlerce şehit verildi, boşuna mı bu kadar genç gazi oldu?’ diyenler de var. Sizin bu bahsettiğim görüş hakkındaki düşünceniz nedir?”

İşte iç güvenlikten adım adım çekilen Kara Kuvvetleri’nin yeni Komutanının tarihi cevabı: 

“Bakın, ben sadece şu kadarını söylerim. İşte 5442 orada duruyor. Herkes açıp okusun 5442 sayılı yasayı. Bazı meslektaşlarınız bile okumuyor. Gazeteciler de okusun lütfen. Askerin görevi yasalarla belli. Biz, bize çizilen yasal çerçeve içinde görevimizi yaparız ve lâyıkıyla yapıyoruz. Silahlı Kuvvetler naralar, çığlıklar atılacak yer değil.”

Anlaşılan şehitler ve gaziler adına hesap sormak, TSK cephesinde “nara atmak” diye yorumlanıyor. 

Kara Kuvvetleri Komutanı’nın bu sözlerinin yayınlandığı gün, yani bugün PKK Cizre Garnizon Komutanlığı’na el yapımı patlayıcı ve molotof attı. 

Olayla ilgili iki detay: 

Medyamız, PKK’nın adını anmadan, “eylemciler” ifadesini kullandı. Kimin, neyin eylemcileriyse?!.

Saldırıdan sonra eylemciler ara sokaklara kaçarken, kışlada atılan patlayıcılar sonucu yangın çıkmış. Askerler ne mi yapmış?

Polise haber vermiş. Olay yerine gelen polis ekibi, yangını TOMA’yla söndürmüş. Olay yeri incelemesini de polisler yapmış, ardından ara sokaklara girerek, eylemcilere müdahale etmiş. 

Lütfen, tek bir eleştiride bulunmayalım. Yoksa “nara attığımızı” zannederler!..

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.