DR.HANİBAL ÖCALAN ve ÂKİL İNSANLAR – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Meselelerimiz- Sadi Somuncuoğlu   • Söz konusu açık oturum 10: Türkçesiz Türkler (Canlı yayın)

DR.HANİBAL ÖCALAN ve ÂKİL İNSANLAR

Mesleki yaşantım sürecinde Öcalan’la ilgili binlerce sayfa örgütsel dokümanı, onun telsiz konuşmaları ve talimatlarını, MED TV’deki röportajlarını vs. okuyan, izleyen, inceleyen biri olarak yıllardır ısrarla savunduğum bir konu vardı: Hep Öcalan’ın “nasıl bir insan olduğu” konusunda bugüne kadar doğru dürüst hiçbir şey söylenmediğini, yazılıp çizilmediğini; oysa onun kişiliğinin, karakterinin, psikolojik yapısının, iç dünyasının başta Kürt […]

19 Nisan 2013
Milli Düşünce Merkezi

Mesleki yaşantım sürecinde Öcalan’la ilgili binlerce sayfa örgütsel dokümanı, onun telsiz konuşmaları ve talimatlarını, MED TV’deki röportajlarını vs. okuyan, izleyen, inceleyen biri olarak yıllardır ısrarla savunduğum bir konu vardı: Hep Öcalan’ın “nasıl bir insan olduğu” konusunda bugüne kadar doğru dürüst hiçbir şey söylenmediğini, yazılıp çizilmediğini; oysa onun kişiliğinin, karakterinin, psikolojik yapısının, iç dünyasının başta Kürt kökenli vatandaşlarımız olmak üzere bütün topluma iyi anlatılması halinde PKK sorununun büyük ölçüde sona ereceğini ısrarla iddia ederdim.

Zira Öcalan’ı okudukça, inceledikçe, tanıdıkça aklıma hep Kuzuların Sessizliği filmindeki hasta doktor Hanibal Lecter gelmiştir.

Keşke Sn. Başbakan bugün  sözde çözüm süreci için bir araya getirdiği “ Âkil İnsanlar”dan Öcalan’ın nasıl bir insan ve PKK’nın da nasıl bir örgüt olduğunu bölge halkına anlatmak için yararlansaydı.

Ama daha Sn. Başbakan’ın kendisi olayı bilmiyor ki! Daha o Öcalan’ı ve PKK’yı tanımıyor ki!

Zaten her şeyin bu noktaya gelmesinin sebebi de bu değil mi? 14.04.2013

 

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları