G7’den Rusya’ya: Kırım ilhakını kabul etmeyeceğiz – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

G7’den Rusya’ya: Kırım ilhakını kabul etmeyeceğiz

Dünyanın önde gelen sanayi ülkelerinden oluşan Yediler Grubu (G7), Kırım Özerk Cumhuriyeti ve Sivastopol kentinin Rusya tarafından geçici işgalini kınadı.

20 Mart 2021
Esra Çam
G7’den Rusya’ya: Kırım ilhakını kabul etmeyeceğiz

ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya, İtalya ve Japonya’dan oluşan G7 ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi tarafından yapılan ortak açıklamada, Rusya’nın ilhakı meşrulaştırma çabalarının kabul görmeyeceği vurgulanarak geçici işgali tüm kararlılıkla kınandığını belirtildi. Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün şiddet yoluyla ihlalinin devletler hukukunun açık bir ihlali olduğuna işaret edilerek Rusya’nın bu durumu meşrulaştırma çabalarının kabul görmeyeceği vurgulandı. “Rusya’yı uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmeye, uluslararası gözlemcilerin bölgeye erişimine izin vermeye ve hukuksuz bir şekilde tutuklanan tüm bireyleri derhal serbest bırakmaya çağırıyoruz” şeklinde ifade edildi.
(Kaynak: https://www.kazakistan.kz/g7den-rusyaya-kirimin-ilhakini-tanimayacagiz/ 19.03.2021)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları