“GENCAY DERGİSİ” MART SAYISI ÇIKTI…

Milli Düşünce Merkezi Gençlik grubu tarafından hazırlanan Gencay Dergisinin 2. sayısı yayınlandı.  21 Mart- Yenigün’ü ve Çanakkale Zaferini kapak konusu olarak işleyen Gencay Dergisi, bu sayısında birbirinden önemli isimlere de yer verdi. Türk Dil Kurumu eski Başkanı Prof. A. Bican Ercilasun ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu eski Başkanı,  Tarihçi Prof. Reşat Genç […]


Milli Düşünce Merkezi Gençlik grubu tarafından hazırlanan Gencay Dergisinin 2. sayısı yayınlandı. 

21 Mart- Yenigün’ü ve Çanakkale Zaferini kapak konusu olarak işleyen Gencay Dergisi, bu sayısında birbirinden önemli isimlere de yer verdi. Türk Dil Kurumu eski Başkanı Prof. A. Bican Ercilasun ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu eski Başkanı,  Tarihçi Prof. Reşat Genç ile söyleşilere imza atan Gencay Dergisi, ayrıca aramızdan ayrılışının 15.yıl dönümünde Galip Erdem’i unutmadı ve “Uyuyanlara Ağıt” yazısı ile Galip Erdem’e dergide yer verdi.

Tarihçi Reşat Genç ile yapılan söyleşide birçok bilinmeyen ve unutulan konuşuldu ve gün yüzüne çıkarıldı. Türk’ün yılbaşı Yenigün’ün kültürümüzdeki yerinden, sarı-kırmızı-yeşil’e ve Türk’ün milli renklerinin nasıl başka çevrelerce sahiplenildiğine kadar birçok konuya değinildi.

Gencay dergisini ücretsiz olarak okumak ve arşivinizde saklamanız için www.gencaydergisi.com adresini ziyaret etmeniz yeterli. Ayrıca, facebook sayfası üzerinden de beğenerek takip edebilirsiniz.

Facebook adresi: www.facebook.com/GencayDergisi

Haber: Metehan Çağrı

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar