HELÂLLEŞME

HELÂLLEŞME Sn. Başbakan son zamanlarda sık sık “Artık zaman hesaplaşma değil, helâlleşme zamanı” diyor. Ahiret korkusu mu sardı kendisini dersiniz? Evet, inancımızda helâlleşmek önemli… Lakin şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki Silivri, Hastal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer gibi cezaevlerinde aylardır, yıllardır hiçbir suçu-günahı olmadan yatırılan ben ve benim gibi yüzlerce insan haklarımızı helâl etmedikçe […]


HELÂLLEŞME

Sn. Başbakan son zamanlarda sık sık “Artık zaman hesaplaşma değil, helâlleşme zamanı” diyor.

Ahiret korkusu mu sardı kendisini dersiniz?

Evet, inancımızda helâlleşmek önemli…

Lakin şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki Silivri, Hastal, Hadımköy, Maltepe, Sincan, Mamak ve Şirinyer gibi cezaevlerinde aylardır, yıllardır hiçbir suçu-günahı olmadan yatırılan ben ve benim gibi yüzlerce insan haklarımızı helâl etmedikçe ne bu davalara bakan savcılar, ne hâkimler, ne Adalet Bakanı, ne Başbakan ve ne de hiç bir şey bilmediği halde sırf “suizan” ile hareket edip toplumu zehirleyen gazeteci, köşe yazarı ve televizyoncular asla Yüce Tanrı’nın cennetlerine giremeyecekler.

Zira Tanrı “karşıma kul hakkıyla gelmeyin” der.

 

ŞEYTANIN KURBANLARI

Geçenlerde televizyon izlerken bir kanalda Kartal Tibet’in 70’li yıllarda çevrilmiş bir filmine rastladım: ŞEYTANIN KURBANLARI!

Filmin adını ekranın sağ alt köşesinde okuyunca ilk aklıma gelen Ergenekon, Balyoz, 28 Şubat vb. “uydurulmuş” davalarla cezaevlerine tıkılanlar oldu…

Bu terimin nasıl da bizler için “cuk oturan” süper bir isim olduğunu düşünerek gülümsedim.

Ey dışarıdakiler!  Lütfen bundan sonra bizi bu isimle, yani “Şeytanın Kurbanları” olarak anın, yazın, tanımlayın, öyle bahsedin!..

 

İRONİK TAHLİYELER

Meclis’te Kabul edilen 4’ncü Yargı Paketi’nden KCK’lıların büyük bölümü sözde yararlanamayacakmış.

Yalan!.. Çünkü Sincan’daki bütün KCK’lılar tahliye oldu bile…

Üstelik giderken koridorda karşılaştıkları tutuklu bir komutanıma da takılmadan edememişler:

– Ohoo, siz daha çook yatarsınız!

Ve eklemişler:

– Bizim arkamızda siyasi güç var, ya sizin?..

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar