HEVESLENMEYİN! SADECE KANIMIZI KULLANIR ONLAR!

Libya’yı arkadan hançerlediğimiz yetmedi, sıra küresel sırtlanların emri doğrultusunda ‘Suriye’ye  Türkiye’nin müdahalesine’ ‘Güvenli bölge oluşturulmasına’ ve ‘çatışma noktasına’ geldi! Bugün Guardian’da Simon Tisdall imzasıyla yayınlanan yazının başlığı  ANKARA SURİYE KRİZİNDE LİDERLİĞİ ALIYOR! Arkada ABD  İngiltere ve Fransa yani ‘uluslar arası camia’  önde Türk askeri, bölgedeki akraba uluslar katliama sürükleniyor! İngiltere ellerini oğuşturarak, ‘Türkiye  bölgede öncü olmaya pek hevesli!’ diyor.. Batılı sırtlanlar […]


Libya’yı arkadan hançerlediğimiz yetmedi, sıra küresel sırtlanların emri doğrultusunda ‘Suriye’ye  Türkiye’nin müdahalesine’ ‘Güvenli bölge oluşturulmasına’ ve ‘çatışma noktasına’ geldi!

Bugün Guardian’da Simon Tisdall imzasıyla yayınlanan yazının başlığı  ANKARA SURİYE KRİZİNDE LİDERLİĞİ ALIYOR!

Arkada ABD  İngiltere ve Fransa yani ‘uluslar arası camia’  önde Türk askeri, bölgedeki akraba uluslar katliama sürükleniyor!

İngiltere ellerini oğuşturarak, ‘Türkiye  bölgede öncü olmaya pek hevesli!’ diyor..

Batılı sırtlanlar BM Güvenlik konseyinde Rusya ve Çin’in vetosunu yiyince Suriye lokmasını Türkiye’ye havale ediyor!

Bu durumda bölgenin 3 doğal müttefiki Rusya, İran ve Türkiye, Batının yüz yıldır istediği kıvama geliyor. Batının jandarması Türkiye, Suriye müdahalesine karşı duran  Rusya ve İran’la  dönüşü olmayan bir çatışmaya sürükleniyor.  Bu çatışma Türkiye’nin bekasını etkileyecek  kuvvette olacaktır..

4 yıl önce yazmıştık, belgeselini yapmıştık, planlanan Suriye- Türkiye sınırında oluşturulacak bir ‘güvenli bölge’, kukla ‘Kürdistan’ toprakları için hazırlanacaktır.  Simon Tisdall’ın bugün  The Guardian’da yazdığı gibi  asıl av Türkiye, ‘Suriyeli Sünni’lere model olacaktır!’.

Türkiye’nin ağzına  bugünlerde parmak parmak bal çalınmasının nedeni bu işte.. Görevini iyi yaparsa bölgeden nemalanacağını sanıyor…Gelecek hafta İngiliz petrol şirketi  Shell ile. Antalya açıklarında petrol ve doğal gaz aramak için anlaşma imzalamaya hazırlanıyor..

Hiç heveslenmeyin   Yüz yıl önce petrollerimize el koyan İngiltere,  size damla koklatmaz!  Onlar bu bölgenin ne kadar zor bir bölge olduğunun farkındalar… Türkiye’nin katkısı olmadan buralarda adım atamazlar!  O nedenle  Kürdistan’ı kurup, Kerkük ve Doğu Akdeniz petrollerine konmak için Türkiye’deki ‘dostlarına’ ihtiyaçları var..…

Bakalım zalime kök söktürmekle  tarihe geçmiş olan bu millet,   ‘uluslar arası camia’ ve dostlarının oyununu nasıl bozacaklar… Şimdi acilen bunu düşünme zamanı!

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.