Milliyetçi Entelijansiyanın Kritiği- Söz Konusu-1

Türk entelektüel hayatından felsefeye, hukuktan siyasete, millî kültürden tıp, eğitim gibi pek çok konuda söz söylemek isteyen Söz Konusu Programı, gençlerin fikir dünyalarını ve millî meselelere bakışlarını izleyicilere sunmayı ve gençlerin sesini daha gür duyurmayı hedeflemektedir.


Paylaşın:

03 Temmuz 2020 Cuma günü gerçekleştirdiğimiz Söz Konusu açık oturumu ile yeni bir formata başladık.

Millî Düşünce Merkezi ve Millî Strateji Araştırma Kurulu, kurulduğu günden bu yana Türk ülkeleri ve Türk milletinin menfaat ve kıymeti üzerine hizmetler yapıp, bu meseleleri konu alan yayınlar yapmaktadır. Milliyetçi camianın yeni kuşaklarının sürekli öğüt aldığı ortamlardan ziyade özgürce düşüncelerini ifade edebildikleri, sorgulama yapıp, ölçülü eleştiriler yaparak doğruyu bulma arayışında olmaları gerektiğini de savunarak her zaman gençlerin yanındaki tavrını korumuştur. Bu amaçla MDM ve MİSAK, mevcut ortamda bu husustaki eksikliğin de fark edilmesiyle birlikte “Söz Konusu” isimli genç Türk milliyetçilerinin konuk olacağı bir açık oturum dizisine başladı. 15 günde bir Cuma akşamları 21:00’da canlı olarak yayınlamayı planladığımız programın genel koordinatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Burçin Öner yapmaktadır. Teknik yönetim kısmında MDM editörlerinden Mehmet Onur Karadayı ve İsmail Özdil yer almaktadır. Program yöneticiliği ise MDM ve MİSAK’ın Türkiye’nin her yerine dağılmış geniş editör kadrosunda görevli dostlarımız arasında paylaştırılmıştır.

Türk entelektüel hayatından felsefeye, hukuktan siyasete, millî kültürden tıp, eğitim gibi pek çok konuda söz söylemek isteyen Söz Konusu Programı, gençlerin fikir dünyalarını ve millî meselelere bakışlarını yansıtarak tartıştıkları konuları, açık oturum şekline getirerek sohbet ortamında izleyicilere sunmayı ve gençlerin sesini daha gür duyurmayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda 03 Temmuz 2020 Cuma akşamı gerçekleştirdiğimiz, Millî Düşünce Merkezimizin yazar ve editörlerinden M. Esad Kıraç yönetiminde Dr. Öğr. Üyesi Burçin Öner, Öğr. Gör. İkbâl Vurucu, Siyasî İletişim Uzm. M. Bahadırhan Dinçaslan’ın katıldığı ilk Söz Konusu açık oturumunda “Milliyetçi Entelijansiyanın Kritiği” konusunu ele aldık. Türk aydın ve entelektüelinin durumu, halk ile arasındaki bağların nasıl olması gerektiği, seküler milliyetçilik, Türk aydınlarının devşirilmesi meselelerini ve milliyetçi cenahın bu konudaki tavırlarını etraflıca incelemeye çalıştık. Seyircilerimizden gelen soruların da cevaplandığı yayınımızda izleyici ve konuşmacıyı bir bütün haline getirmeye çalıştık.

Söz Konusu platformumuz, uzman oldukları konularda söyleyecek sözleri olan gençlere ekranlarını açmaya hazırlanıyor. MDM-Söz Konusu açık oturumlarında bu fikirleri tartışmaya ve yeni ufuklar çizmeye davet ediyor.

Yayını izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Söz Konusu açık oturumlarımızdaki birbirinden kıymetli konuklarımız ile yaptığımız söyleşilerden anında haberdar olmak ve canlı yayına katılmak için YouTube kanalımıza abone olabilir ve bildirimleri açabilirsiniz.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar