Kadınlar Günü Mesajı

Merhaba,   2011’in Dünya Kadınlar Günü’nden sadece 1 gün önce Silivri kafesine kapatıldım. Yani bugün o kafesteki ikinci kadınlar günüm.   C-5 koğuşunda yapayalnız olsam da ruhum, aklım, fikrim, sevdam sizlerle. Merak etmeyin; iyiyim, moralliyim. Zira vatan savunması gibi çok kutsal bir görev için burada olduğumu biliyorum. Siz de iyi ve güçlü olun tamam mı? […]


Paylaşın:

Merhaba,

 

2011’in Dünya Kadınlar Günü’nden sadece 1 gün önce Silivri kafesine kapatıldım. Yani bugün o kafesteki ikinci kadınlar günüm.

 

C-5 koğuşunda yapayalnız olsam da ruhum, aklım, fikrim, sevdam sizlerle. Merak etmeyin; iyiyim, moralliyim. Zira vatan savunması gibi çok kutsal bir görev için burada olduğumu biliyorum. Siz de iyi ve güçlü olun tamam mı? Unutmayın sadece 8 Mart değil, 365 gün bizim.

 

Ata’m kadını bir güneş gibi yükseltti. Kadın yükseldikçe de güzel ülkemin yıldızı parladı. Bundan rahatsız olanlar önce o güneşi karartma peşine düştü. Biliyorlar ki o kararırsa ülkemiz de kararacak ve onlar o karanlıklarda dilediklerini yapacaklar.

 

Karanlığı sevenler güneşten çok korkar. Hitler de korkmuş, kadına: “Sadece mutfak, çocuk, kilise için varsın.” demişti. Toplama kampları da vardı. Kadın, çocuk demeden yakacak kadar zalimdi.

 

Zalim tek şeyden korkar: öfkeden… Hele de kadının öfkesinden…

 

Öyleyse gün, zalime öfkelenme günüdür.

 

Zalim, kontrolsüz güç demektir.

 

Öyleyse gün kontrolü ele alma, zalime başkaldırma; güçlü olanı değil, haklı olanı sahiplenme günüdür.

 

Zalimin adaleti yoktur.

 

Öyleyse gün, “hak, hukuk, adalet” için bayrak açma günüdür.

 

Zalim bugünümüzü ve yarınımızı çalar. 4×4 Jeep’ini değiştirir gibi bize sormadan çocuklarımıza el koymaya cüret eder.

 

Öyleyse gün: “Çocuğuma dokunma, yakarım.” deme günüdür.

 

Mevlana demiş ki:

 

“Gülistanı kargalar istila edince bülbüller siner ve susar.”!..

 

Hayır; Gülistanımızı en zalim kargalar istila etmiş olsa da bülbüllerin sinmediğini, sinmeyeceğini; susmadığını, susmayacağını gösterme günüdür.

 

Güzel ülkemin güneşi ve bülbüllerine selam olsun!..

 

Silivri’den sizlere ancak kucak dolusu sevgilerimi gönderebiliyorum.

 

 

8 Mart 2012

Müyesser YILDIZ

https://www.facebook.com/notes/m%C3%BCyesser-y%C4%B1ld%C4%B1z/m%C3%BCyesser-y%C4%B1ld%C4%B1z%C4%B1n-kad%C4%B1nlar-g%C3%BCn%C3%BC-mesaj%C4%B1/358830160824661

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar