Kazak Türklerinin acısı – Suni açlık, Prof. Dr. Güljanat Kurmangaliyeva Ercilasun – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • 524’üncü Bilgi Şöleni: Cumhuriyetin (Devletin) liyakatla sınavı   • ATSIZ- Türkçülüğün Çağlayanı

Kazak Türklerinin acısı – Suni açlık, Prof. Dr. Güljanat Kurmangaliyeva Ercilasun

Prof. Dr. Güljanat Kurmangaliyeva Ercilasun ile birlikte Kazakistan Türklerinin yaşamış olduğu “Suni Kıtlığı”, 31 Mayıs tarihinin önemini ve yaşanılan acıların anma gününü konuştuk. Hayatlarını kaybedenleri ve işkenceye maruz kalanları saygı ile anıyoruz.

31 Mayıs 2020

Millî Düşünce Merkezi, Türklüğün ve Türkçülüğün gündemini oluşturan konularda söz söylemek için her geçen gün iletişim kanallarını genişletiyor. Dernek faaliyetlerinin yanında, kısa zaman önce aktifleştirilen iki internet sitesinin ardından, kamuoyuna ulaşma kanallarına bugün de görüntülü medyayı eklemiş ve bir Youtube kanalı oluşturmuştur.

Millî Düşünce isimli Youtube kanalı üzerinden birbirinden kıymetli hocaların, fikir insanlarının, uzmanların ve yazarların çeşitli konularda bilgiler vereceği kısa ve uzun videolar yayımlanacaktır. Kanala abone olup, videoları beğenerek yapacağınız katkılarla on binlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Bu videomuzda, Ankara Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Güljanat Kurmangaliyeva Ercilasun ile birlikte Kazakistan Türklerinin yaşamış olduğu “Suni Kıtlığı”, 31 Mayıs tarihinin önemini ve yaşanılan acıların anma gününü konuştuk. Ercilasun, yapılan katliamları, maruz kalınan acıları, sürgün ve göçleri anlatırken Sovyet sistemi altında zulüm gören Türk boylarının içine düştüğü durumu gözler önüne serdi.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!