Kendi Hapiste, Fikri İktidarda

12 Eylül darbesinden sonra MHP Lideri merhum Alparslan Türkeş, Kenan Evren yönetimini kastederek, “Biz zindandayız, ama fikrimiz iktidarda” demişti.   Flaş, flaş başlıklarıyla medyadaki sevinci görmüşsünüzdür; İmralı’daki teröristbaşının talimatıyla cezaevlerindeki açlık eylemleri sona ermiş.   “Bunlar PKK istediği için değil, halkımızın ihtiyacı olduğu için yapılıyor” diye kimse kendisini kandırmasın!..  Adamlar vura vura, yaka yıka yaptırıyor. […]


Paylaşın:

12 Eylül darbesinden sonra MHP Lideri merhum Alparslan Türkeş, Kenan Evren yönetimini kastederek, “Biz zindandayız, ama fikrimiz iktidarda” demişti.

 

Flaş, flaş başlıklarıyla medyadaki sevinci görmüşsünüzdür; İmralı’daki teröristbaşının talimatıyla cezaevlerindeki açlık eylemleri sona ermiş.

 

“Bunlar PKK istediği için değil, halkımızın ihtiyacı olduğu için yapılıyor” diye kimse kendisini kandırmasın!..  Adamlar vura vura, yaka yıka yaptırıyor.

 

Cezaevlerindeki PKK’lılar ne istiyordu; Ana dilde savunma, ana dilde eğitim-öğretim ve Apo efendinin tecridinin kaldırılması adı altında İmralı’dan çıkartılmasını.

 

Ana dilde savunma Başbakan Erdoğan’ın ifadesiyle, “”13 maddelik bir yasa olarak bu da inşallah meclisimizden süratle gelip geçecektir.”

 

“Bu da” diyor dikkat ediniz. Acaba sırada ne var? Kürtçe seçmeli ders konmuştu zaten. Ama adamları kesmedi, ana dilde eğitim-öğretim istiyorlar… Adalet Bakanlığı yetkililerinin ifadesiyle, “Ada ile irtibatın sorunsuz sağlanması” için 17 bin dolarlık yeni bir tekne alındı. Bir anlamda “tecrit” sona erdirildi. Yetecek mi, göreceğiz!..

 

Kimse, “Tamam, bitti, kurtulduk” diye de sevinmesin. Apo efendinin “açlık eylemlerini bitirin” talimatında yeni talimatlar var. Sadece cezaevindekilere o talimat, “Açlık grevleri yapılacaksa bile dışarının yapması gerekir” buyuruyor.

 

Dışarıdakilerden kastı, BDP’liler başta olmak üzere tüm PKK severler. Bu defa da, “Aman milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, aydınlarımız ölmesin”diye  ağıtlar başlayacak.

 

Onlar neden açlık eylemine yatırılacak? Cevabı, teröristbaşının heykelini dikmekten söz eden  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş versin: “Öcalan’ın çağrısının bundan bundan sonraki sürecin önünü açacağı ve tecridi tümden kaldıracağını umuyoruz. Tecridin tümden kaldırılması için bir kapıyı aralaması lazım. Kürt sorununun çözümünün diyalog ve müzakere ile çözülmesi gerekir…”

 

Varılacak menzili anladınız değil mi?

 

Peki Türkiye’yi gerçekte kimin yönettiğini de anladınız mı?

 

Silivri, Hasdal, Hadımköy ve Maltepe’ye kucak dolusu sevgiler…

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar