Kırgızistan: Dağlık Karabağ Azerbaycan’ın bölünmez parçasıdır – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • MDM İstanbul Şubesi Perşembe Sohbetleri: Kızılema, Turan dünyasının on bin yıllık sırrı   • 523’üncü Bilgi Şöleni: Yaşadığımız su sıkıntısı ve su politikalarımız

Kırgızistan: Dağlık Karabağ Azerbaycan’ın bölünmez parçasıdır

Kırgısiztan, Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmada Azerbaycan’ın yanında yer aldığını beyan etti.

21 Temmuz 2020
A. Selim Babaoğlu
Azerbaycan
Dağlık Karabağ

Kırgızistan’ın Rusça yayın yapan gazetesi 24.KG’de yer alan haberde Kırgızistan’ın Dağlık Karabağ ile ilgili resmi tutumuna yer verildi.

Konu ile ilgili Kırgızistan’ın Bakü Maslahatgüzarı Bakıt Yusupov verdiği beyanda, Kırgızistan’ın 1993 yılında alınan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarını desteklediğini, bu sebeple Dağlık Karabağ’ın Kırgızistan tarafından Azerbaycan’ın ayrılmaz bir parçası olarak görüldüğünü kaydetti.

Yusupov açıklamasında, Dağlık Karabağ çevresinde dönen sorunun uluslararası hukuk çerçevesinde barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (https://24.kg/obschestvo/151844_kyirgyizstan_priznaet_nagornyiy_karabah_vkachestve_neotyemlemoy_chasti_azerbaydjana/, 04/05/2020)

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları