KKTC’nin Annesi Süheyla Küçük… – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz Konusu-5: Açık Oturum   • Çağrı: Bize katılın

KKTC’nin Annesi Süheyla Küçük…

Süheyla Küçük’e Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkımına, Millî Düşünce Merkezi olarak başsağlığı dileriz

 

Dr. Fazıl Küçük ve eşi Süheyla Küçük0

1930’lu yılların ortalarından itibaren, Kıbrıs Türk Halkı üzerinde Türklük şuurunun yerleşmesi ve bağımsızlık mücâdelesinin kazanılmasında büyük emeği olan Dr.Fazıl Küçük’ün, değerli eşi Süheyla Küçük Hanım’ın, 95 yaşında ebediyete irtihal ettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik.

Süheyla Hanım, Kıbrıslı Türkler arasında bağımsızlığa giden yolda millî bilincin uyandırılması ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurulmasına öncülük eden Dr. Fazıl Küçük’ün, daima yanında ve en büyük destekçisi oldu.

Kıbrıs Türklüğünün annesi olarak kabul edilen ve Kıbrıs Türk Kadınlar Birliği’nin eski başkanlarından olan Süheyla Küçük’e Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına, Millî Düşünce Merkezi olarak başsağlığı dileriz

Ruhu şad, mekânı cennet olsun!..

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!