KRALİÇEYE BİAD ETMEK!

Banu AVAR 21 kasım 2011 Önde İngiltere Kraliçesi ve  Gazi paşa’nın İngilizlerden kurtardığı VATAN’ın bugünkü Cumhurbaşkanı … Şatafatlı muhafız alayının eşliğinde atlı araba konvoyunda, onları Prens Philip’le   ‘first lady’ izliyor.  Konvoyun üçüncü  atlı arabasında  rüyada olduğunu sanan Ali  Babacan ve eşi…. Fonda İstiklal  marşının nağmeleri! Aslında   tarihte bu sahne binlerce kez yaşandı.. Kraliyet ziyaretçilerinin gözleri,  yüzyıllardır […]


Paylaşın:


Banu AVAR

21 kasım 2011


Önde İngiltere Kraliçesi ve  Gazi paşa’nın İngilizlerden kurtardığı VATAN’ın bugünkü Cumhurbaşkanı … Şatafatlı muhafız alayının eşliğinde atlı araba konvoyunda, onları Prens Philip’le   ‘first lady’ izliyor.  Konvoyun üçüncü  atlı arabasında  rüyada olduğunu sanan Ali  Babacan ve eşi…. Fonda İstiklal  marşının nağmeleri!

Aslında   tarihte bu sahne binlerce kez yaşandı.. Kraliyet ziyaretçilerinin gözleri,  yüzyıllardır şaşaalı karşılamalarla  kamaştırılırdı…

Bu kamaşmadan sonra İngilizler,  Hindistan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Bengladeş’de, Güney Asya’da ve tabii Ortadoğu’da pohpohladıkları liderlere acımasız ‘elveda’lar yaşattılar. Elleri büyük gözleri kör olanlar yaklaşan felaketi anlamadılar.. Hediyeler, madalyalar, İngiliz zırhlılarında kraliçeyle şakalaşmalar,  işin efsunlu kısmı buydu…İngilizler  bu işin üstadıdırlar!

İngiliz yayınlarını dikkatle izleyin… Artan iltifatların altını çizin.. Takılan madalyaların anlamını çözün. Çözmekle yetinmeyin, ‘çözdürmek’ için elinizden geleni yapın.

Bu şatafatlı karşılama ortalama Türk insanını hedef alıyor.. Türk milletine bol balonlu, ip cambazlı, hokkabazlı bir gösteri sunuluyor…’

İşsiz, aç, fabrikaları kapalı, kültürü tarumar edilmiş olabilirsiniz, ama Kraliçe diyor ki, ‘Lideriniz  Buckingham sarayında misafirimiz!’

Ve İngiliz gazeteleri, aylardır pompalıyor, ‘örnek ülke Türkiye’ haberini.

Daily Telegraph ‘Türkiye bölgede istikrar gücü olarak  hareket etme potansiyeline sahip!’ diyor..


Bu cümleyi tercüme etmek gerekiyor.

Bölge kan içinde, bölge etnik ve dini bölücülerin elinde.. Arkalarında Amerika ve İngiltere! Bölge petrol denizi üstünde. O halde, bütçesi dar ABD ve İngiltere, ucuz yoldan el koymalı bölgeye.. Bunun tek yolu, güçlü ordusu ile bölgede ‘hareket kabiliyetine sahip’ Türkiye!


‘Bölgedeki istikrar gücü’ diyor gazete!

Onların dilinde ‘istikrar’, Iraklı, Afganistanlı, Libyalı için  tecrübeyle sabit olan KAN demektir.   Türkiye bölge jandarması olursa, yedi düvel için kanını ve canını  verir..

John’lar, Smith’ler ölmez, küresel sırtlanların  önünü temizleyecek olan  Türkiye’dir.

Hillary Suriye’yi Türkiye’ye ihale ettiğini ilan etmiştir..


İçerde borazancıbaşı yaptığı köşe gazetecilerine, ‘Suriye’yi işgal edelim!’  ‘Esad’ı parçalara ayıralım!’ Libya’daki gibi halkı kana bulayıp, ‘besleme eşkıyalara madalya takalım!’ dedirtir… Diyenlere hediyeler verir, bu medya kuşlarını  Buckingham  bahçesinde ağırlar..


Üst yönetimi  kara sularımıza demir atan zırhlısına çağırır..

Şimdi gözleri kamaşmış,  kasabalı bir grup, İngiliz yandaşı Osmanlı artıklarıyla Buckingham’da buluşup, kendilerini Abdülmecit efendinin torunu olarak hayal edecekler,  saraydan dönerken havaya girip,  Hürrem dizisinden öğrendikleri Osmani dille  birbirlerine ‘latife’ edecekler….


Dünyanın tek   emperyal gücü olmak için  çatışan Rothschield ve şürekası bölge haritasını  100 yıl önce çıkarmıştı..  O zaman kazaya geldi  bir GAZİ PAŞA çıktı. Şimdi İngilizler  çok daha dikkatliler.  Bölge jandarmalarının  ruh haritalarından eminler..

Komprador  ne demekti!  İspanyol tacirleri  yerli halkla uğraşmamak için sömürge ülkelerde yerlilerden işbirlikçi seçerdi.. Seçilmiş olanlara Komprador denirdi..

Bizim kompradorlarımız  ağababalarının sarayları, sindrella arabaları, kraliçenin muhafız alayı ile  efsunlandılar.. Zamanı gelince o çorapla boğulacaklar.. İnanmazlarsa  tarihi karıştırsınlar!


Daily Telegraph gazetesinin   bugünkü yazısından fışkıran riya, Türk milletinin  başına geleceklerin büyüklüğünü gösterir encamda.

‘Türkiye siyasi çalkantılarını  geride bıraktı. Son yıllarda modern demokratik bir devlet olma yolunda dev adımlar attı:’ diye yazıyor..


Ülkenin tüm değerleri yabancılara satılmış ve yüzde 15’i işsiz.. Ordusu ve  istihbarat servisleri dağıtılmış, hapishaneleri adam almıyor.. Alınanlar yargılanmıyor. Ülkenin istihbarat servisinin  en değerli ve kıdemli adamlarından biri,  önce ‘beni öldürecekler!’ deyip ardından tutukevinde can veriyor.


Türkiye’nin en değerli araştırmacıları, gazetecileri, terör uzmanları, subayları  zindana atılıyor ve yıllarca gün yüzü görmüyor. Ülkenin kurumları darmadağın ediliyor. Herkes dinleniyor, izleniyor…


Ama demokrasi aşığı  İngiltere için Türkiye şimdi  ‘modern demokratik bir ülke’! Türkiye’yi hiç övmediği kadar çok övüyor!  Ve Türkiye’nin gelişmesini tek bir sebebe bağlıyor:  O ne mi?  Okuyun.

Ilımlı İslam devleti, hızlı ekonomik büyümeyi sağlayan unsurdur’ ve  gazeteye göre, ‘Türkiye, İslam’ın demokrasiyle uyumluluğunu kanıtlayan mucize ülkedir’.  Ve  işte bu yüzden   ‘ Müslüman dünyaya rakipsiz  ÖRNEKtir’!


Bu  fışkıran yağdan sonra gazete ‘gerçeklere’ değinmeden edemiyor…Yazının sonunda ağzından kaçırıyor..

Batının çıkarı için hedef…’  diyor,  ‘HALA DEĞERLİ BİR MÜTTEFİK OLDUĞU KONUSUNDA TÜRKİYE’NİN GÜVENİNİ TAZELEMEK!”

Tazeledikten ve cilaladıktan sonra birkaç madalya, birkaç saray yemeği ve ertesi gün  İngiltere başbakanının karşısındaki koltukta işin gerçeği!


‘İsrail ve Türkiye elele  bölgede jandarmalığımızı yapacak!’

Petrol, madenler, doğal gaz ve SU kaynakları denetimimizde olacak!

Amerikalılar fazla  yol katetti,  İngilizler de payını alacak!’

Onlar pazarlık ededursun  bu millet hep son anda ‘yetti gari’ der..  Haçlılardan çektiğini unutmaz, emperyalizmi reddeder.

Bu filmi görmüştük.. geçen yüzyıl başıydı…

Şimdi bir kez daha emperyal kan oyunları apaçık ortada.

İzlenmesi gereken yol haritası da…

Banu AVAR


Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar