Kurban Bayramınız Kutlu Olsun Ama…

  Kestiğimiz hayvanlar değil, kurban edilen biziz biz Müslümanlar! Hedef biziz.. Hedef bu topraklar! Bu coğrafyadaki halklar! Batının kanlı bıçağı dayanmış gırtlağımıza! İçimizden birileri, boynumuzu tutanlar! İçimizden birileri, batıyla sarmaş dolaş, bizi bize kırdırmakla kalmadılar.. Tüm coğrafyayı kana bulayanların en birinci taşeronu oldular.. Celladlarının taşeronu onlar! Böyle bir zamanda bayram ne ifade eder? Kıbrıs Türkü […]


Paylaşın:

 

Kestiğimiz hayvanlar değil, kurban edilen biziz biz Müslümanlar!

Hedef biziz.. Hedef bu topraklar! Bu coğrafyadaki halklar!

Batının kanlı bıçağı dayanmış gırtlağımıza!

İçimizden birileri, boynumuzu tutanlar!

İçimizden birileri, batıyla sarmaş dolaş, bizi bize kırdırmakla kalmadılar.. Tüm coğrafyayı kana bulayanların en birinci taşeronu oldular..

Celladlarının taşeronu onlar!

Böyle bir zamanda bayram ne ifade eder?

Kıbrıs Türkü için Noel’in anlamı ne?

1963 yılının ki mesela!

1963 Noel gecesi

Binbaşı Nihat ilhan’ın eşi ve banyo küvetinde 3 çocuk cesedi!

Hristiyan dünyasının kutsal gecesinde EOKA üyesi Rum çeteler Türklere karşı katliam başlatmıştı… Ramazan ayıydı.. Kıbrıs Türkü, Kan uykularındaydı , ne bayramı .. Her yan yastı!

30 yıl önceydi.. 27 Eylül’dü, Kurban Bayramı’nın ilk günü. Beyrut’ta Filistinlilerin kaldığı Sabra ve Şatila sığınmacı kamplarında kesif bir kan kokusu! Bayramdan az önce, kara gölgeler, İsrail ordusunun korumasında çoğu kadın ve çocuk 3000 Filistinli sığınmacıyı katletti! Kalanlar, o andan sonra yaşayan ölülerdi!

***

11 Haziran 1992 Bosna’da Kurban Bayramı’nın ilk günüydü. Ve Yugoslavya adlı, şimdi varolmayan bir ülkenin yurttaşları birbirini kıyasıya öldürdü!.. 3 yıl boyunca 100 binden fazla Müslüman öldü! Arkalarında Azrail gülümsüyordu! Atlantik ötesinden güdümlü!

Afganistan’da bir bayram sabahı! Tarih 16 Aralık 2001.. Pentagon, Afganistan için “Lityumun Suudi Arabistan’ı”. demişti! 7 Ekim’de işgâl edildi! Dört bir yandan sarıldı, bombalandı… Mezar-ı Şerif, Kabil, Kandahar kana bulanmıştı..! İngiliz ve Amerikan özel operasyon birlikleri son sığınakları dağıttı. 11 yıldır Afganistan’da hiçbir bayram bayram değil ki!

11 Şubat 2003 Irak’ın tecavüze uğramadan önceki son kurban bayramıydı! 20 Mart’ta Irak yerle bir oldu.. Ne tapu daireleri kaldı, ne müzeleri.. 1 milyon Müslüman katledildi.. 2 milyon Müslüman göç etti.. Müslüman maskeli birileri ‘seyretti’!

Bayramları bombalandı Iraklının! Camileri bombalandı, tarihi, kültürü, evi, barkı, çocukları… Namusu, şerefi bombalandı!.

2011 , Ramazan ayının sonu! Trablusgarb düşüyor! Libya kanlar içinde.. 6 Kasım 2011 Libya’da bir bayram sabahı! Tuzaklarda linç edilmiş bir liderin memleketi… Batılı çeteler tarafından işgâl edildi.. Namusu da şerefi de yok edildi. Kaddafi 20 Ekim’de katledildi .. Terör çeteleri başkentteydi.. Trablus yerlebirdi. Orada bayram yoktu!

Ve Suriye! Şimdi o kanıyor! Kurban Bayramı’na kanayarak giriyor! Sadece askerler değil kadınlar çocuklar, yaşlılar, ve köylüler ve memurlar, ve postacılar öl-dü-rü-lü-yor! Kaldırımda kafaları kesilerek, postane binasının çatısından atılarak, kırsalda infaz edilerek, asi nehrine parça parça atılarak! Allah-u Ekber naraları atanlar ALLAH’ı tanımıyor! Anaların gözünde yaş kalmadı.. Bayramlarda şehitlikler dolup taşıyor…

Beyni uyuşturulmuş birileri ‘yeni düzen’i kutsuyorlar.. Efendileri gibi konuşuyorlar!

Kurban bayramınız mübarek olsun AMA kurban edilen biziz! biz Müslümanlar!

Batının kanlı bıçağı dayanmış gırtlağımıza!

İçimizden birileri, boynumuzu tutanlar!

Celladlarının taşeronu onlar! Bizler cellada ve taşerona kurban olanlar!

Anlayacaklar sonunda,

Diğerlerini mezhabaya götüren koç da

Aynı bıçağı hissedecek boynunda!


Bayram gibi bayramlar kutlamak için gözümüzü açmak şart..

Çıkarırsak gözümüzdeki kara bezi,

Belki buluruz, nasıl çekeceğimizi, bıçak altından ensemizi!

Her şeye rağmen İYİ BAYRAMLAR!


 

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar