1924’te kurulan “Lozan dengesi”

Lozan: Efsaneler ve Gerçekler isimli söyleşimizde 21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Uzmanı Gözde Kılıç Yaşın ve Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran'ı konuk ettik. Yayınımızın tekrarını izlemek için haber metnindeki bağlantıyı kullanabilirsiniz.


24 Temmuz 2020 Cuma günü YouTube kanalımız ve Facebook sayfamızdan canlı olarak yayınlanan Lozan: Efsaneler ve Gerçekler isimli söyleşimizi izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Lozan’a giden süreç ve Lozan’da yaşanılanların anlatıldığı yayınımızda Ege adaları ve Yunanistan’ın durumu konuşulurken Rum Patrikhanesinin ekümenlik iddialarının hukukî ve siyasi dayanağı var mı sorularına da cevap arandı.

Yayında Lozan’ın adalar denizi üzerindeki etkisi üzerinde özellikle durulurken üç yıl sonra devreye girecek gizli maddelerin(!) efsane gibi dilden dile dolaşmasına karşılık tarihin, jeopolitiğin ve diplomasinin gerçeği ortaya konuldu.

Yayını izlemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bilgi şölenlerimizden, Söz Konusu programlarımızdan ve gündem özel yayınlarımızdaki birbirinden kıymetli konuklarımız ile yaptığmız söyleşilerden anında haberdar olmak ve canlı yayına katılmak için YouTube üzerinden abone olabilir ve bildirimleri açabilirsiniz.

 

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar