MEDYA DEVİ MURDOCH VE BAŞBAKANDAN RİCASI…

Dünya medya devi,  Irak savaşındaki çığırtkanlığıyla ünlü, Soros medyasının ateş püskürdüğü Rupert Murdoch bugün  Ankara’da,  başbakanlıktaydı… Murdoch’un sahibi olduğu  Dow Jones&co haber ajansında  Murdoch’un  Başbakanı ziyaretine her nedense ince detaylar katıldı: ‘ Çalık Holding’in enerji alanında da yatırımları vardır. Çalık grubu, Sabah ATV ‘yi   2008’de 1milyar 250 milyon dolara devletten devralmıştır.. Şirketin  CEO’su Berat Albayrak,  […]


Dünya medya devi,  Irak savaşındaki çığırtkanlığıyla ünlü, Soros medyasının ateş püskürdüğü Rupert Murdoch bugün  Ankara’da,  başbakanlıktaydı…

Murdoch’un sahibi olduğu  Dow Jones&co haber ajansında  Murdoch’un  Başbakanı ziyaretine her nedense ince detaylar katıldı:

Çalık Holding’in enerji alanında da yatırımları vardır. Çalık grubu, Sabah ATV ‘yi   2008’de 1milyar 250 milyon dolara devletten devralmıştır.. Şirketin  CEO’su Berat Albayrak,  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızıyla 2004 yılında evlenmiştir. Kardeşi medya grubunun başındadır.’ ( http://news.morningstar.com/all/dow-jones/us-markets/201203060318/000048/rupert-murdoch-to-meet-turkey-pm-as-news-corp-bids-for-turkish-assets.aspx)

1946’da Amerikan vesayetine girdiğimizden beri, neredeyse tamamı yabancı güçler tarafından yönlendirilen  ‘Türk’ basın yayın organları, Murdoch’la  2008’de tanıştı. Türkiye’de  Fox tv geldi, kanalın başında küresel istihbarat memurları vardı..Şimdi birkaç adet basın yayın kuruluşu daha neocon, savaş çığırtkanı Rupert Murdoch’un eline geçecek gibi..

Dünyanın çeşitli bölgelerinde   medyayı ele geçirmek  için birbiriyle boğuşan grupların bir kanadı, Murdoch krallığı!

Fox, BsSKY, Wall Street Journal, Dow Jones&co haber ajansı,  News Corporation’a bağlı nice medya şirketinden bir kaçı..  Murdoch,   Rockefeller imparatorluğuyla işbirliği içinde,  CFR Dış ilişkiler Konseyinin hatırı sayılır bir üyesi ve geçen yüzyıl ortasında, Avustralya’da  babasından devraldığı basın krallığı  son 40 yılda Çin’den Avrupa’ya dünyayı sardı.

Diğer kanatta Rothschields şürekası, meşhur tefeci George Soros medyası var.. Malum ‘yumuşak güç’ baronları.. Turuncu darbe kralları.. Medya ve Sivil örümceklerle   hedef ülkeleri kıskaçlama operatörleri.. CNN,  Time Warner, New York Times, The Economist falan…  Onlar da CFR’nin üyesi… Hepsi aynı havuzun balıkları.

BU gruplar sular durgunken kolkoladırlar, aynı elitin parçalarıdırlar…  Küresel kriz azdığında birbirlerine yakasına yapışırlar..

Bir bakarsınız  Murdoch adı, İngiltere’de  ‘dinleme skandalına’ karışır..  Sorguya alınır, News of the World   kapatılır.. Murdoch sahibi olduğu kanallarda, memurlarından biri vasıtasıyla hıncını alır..  Ünlü sunucu Glen Beck  ekranlardan Soros’a saldırtılır:

‘Amerika’yı sömüren ve  ortadaki politikacıların arkasındaki kuklacı, ülkeleri ele geçirme teorisinin mimarı.. Amerika’yı ele geçiren sabotörlerin başı, ‘Dünya devleti’hayali gören üç kağıtçı’.  ( Fox tvnin ünlü  programcısı  Glen Beck 18 Şubat 2012)

George Soros CNN’den cevaplar: ‘Bana kuklacı diyen kendine baksın.. O kimin kuklası ki? Boynundaki, Murdoch’un ipi!’

Aslında iki sermaye grubu, savaşmaktadır.. Kızışan taraflar ‘küresel medya imparatorluğu’ için gırtlaklaşmaktadır.

Türkiye’de her alanda olduğu gibi medyada da bunların izdüşümleri, gölge kahramanları vardır..

BU konudaki söylemlerinden, hangi krallığın tebaası olduğu kolayca anlaşılır…

Patronlar küresel efendilerin iki dudakları arasındadır. O nedenle birden falanca gölge kahraman onca yalakalığa rağmen işinden atılır.. Patronu farklı cenaha doğru yelken açmıştır…

Bir zamanlar gözde olan falanca medya patronu , bu kurtlar sofrasında, nasıl sahip olduğu merak konusu olan dev  servetini TMSF’ye kaptırır..

Sonra bir ‘iş’ adamı çıkar, Ziraat bankasından, yani halkın birikiminden   ‘borç’ alır. O borçla TMSF’nin satışa sunduğu  medya organın sahibi olur.  Derken dünya medya devi Murdoch  ve rakibi Time Warner  o televizyon ve o gazeteye sulanır… Bir itiş kakış başlar…

Neoconlar ayrı, Soroscular ayrı çalışır… Ankara’nın yolunu tutarlar…  Başbakana kadar çıkarlar..

Bizden alınan borçlarla ele geçmiş bir tv ve gazete şimdi yeni sahibini bulacak.. Arada birileri çok kazanacak.

Ve bu yaz çok ama çok sıcak olacak!

Haçlı medyası savaşa kışkırtacak, yalan haber yapacak, Türkiye’nin yoksulları  daha çok  ‘iane’ alacak, televizyonlarda ‘yarışmacı olmak için birbirini yiyecek..  Dilendirilecek… Maaşını, el emeği göznurunu  iç edenlerin kanallarını seyredecek! Onların  haber tetikçilerini, dinleyecek!

Hiçbir millet 70 yıldır süren böylesi bir vahşi operasyondan tek parça çıkamazdı..İşte koca Rusya ve Yugoslavya dağıldı… Ne milletmişiz! Yıkılmadık ve hala ayaktayız… Bu millet oyunu gördükçe  çözümü de bulacak.

Banu AVAR

6 Mart 2012

banuavar@superonline.com

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar