Milli Düşünce Merkezi Gençlik Grubu’nun Konuğu Prof. Dr. Ümit Özdağ

“Milli Düşünce Merkezi Gençlik Grubu, on bir hafta süren ilk dönem eğitim seminerlerini tamamladıktan sonra ikinci dönem eğitim seminerlerine başladı. Dönemin ilk konuğu Prof. Dr. Ümit Özdağoldu.” Başkanlığını, Devlet eski Bakanı Sadi Somuncuoğlu’nun yaptığı Milli Düşünce Merkezi son olarak 146 ıncısı yapılan ve Çarşamba akşamları düzenlenen bilgi şölenlerine hız kesmeden devam ederken, üniversite öğrencilerinin ara […]


Paylaşın:

“Milli Düşünce Merkezi Gençlik Grubu, on bir hafta süren ilk dönem eğitim seminerlerini tamamladıktan sonra ikinci dönem eğitim seminerlerine başladı. Dönemin ilk konuğu Prof. Dr. Ümit Özdağoldu.”

Başkanlığını, Devlet eski Bakanı Sadi Somuncuoğlu’nun yaptığı Milli Düşünce Merkezi son olarak 146 ıncısı yapılan ve Çarşamba akşamları düzenlenen bilgi şölenlerine hız kesmeden devam ederken, üniversite öğrencilerinin ara tatile girmesi ile ilk dönemini tamamladığıgençlik seminerlerini yeniden başlattı.

Milli Düşünce Merkezi Gençlik Grubu eğitim seminerlerinin 2. Dönem ilk konuğu Prof. Dr. Ümit Özdağ oldu. Ümit Özdağ,seminere 21.yy Türkiye Enstitüsü Uzmanlarından Turgay Düğen ile katıldı.Seminer, Turgay Düğen’in “Düşünce Kuruluşlarının Dünyada Ve Türkiye’de Tarihçesi ” ile ilgili bir sunumu ile başladı. Dünyada düşünce kuruluşlarının devletler adına ne kadar büyük öneme sahip olduğundan bahseden Turgay Düğen, Türkiye’de düşünce kuruluşlarının tarihinin çok eskiye dayanmadığını ve ilk düşünce kuruluşu olarak ASAM’ın Sayın Özdağ tarafından kurulduğunu belirtti.

Turgay Düğen’in sunumunun ardından seminerin ana konusu olan “Türk Tarihi’nin Jeopolitiği” konusu üzerine sunum yapan Prof. Ümit Özdağ, 4 bin yıllık Türk devlet tarihi üzerinde can alıcınoktalara değinirken, özellikle son dört yüz yıllık tarih içinde Viyana’dan Sakarya’ya olan süreç üzerinde ve Milli mücadele konularında yoğunlaştı.

 

Haber: Metehan Çağrı

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar