Millî Düşünce Merkezi sözünü tuttu, Elbistan’a kütüphaneyi kurdu!

Millî Düşünce Merkezi, Türkiye'nin dört bir yanından gönüllülerin bağışlarıyla depremin vurduğu Elbistan'a kütüphane kurdu.


Paylaşın:

Sene başında yaşadığımız iki büyük deprem felaketinden sonra devlet ve millet olarak seferber olduk. Gerek depremin hemen sonrasında deprem bölgesine yardım tırı gönderilmesi gerekse felaketi yaşayan insanların eğitim ve kültür faaliyetlerinin kurulması için proje geliştirdik.

Depremin vurduğu şehirlerden biri olan Elbistan’a şeref genel başkanımız, rahmetli Sadi Somuncuoğlu’nun ismiyle bir kütüphane kurulması da projelerimiz arasındaydı.

Bu kapsamda Mart ayında başlattığımız kampanyaya Türkiye’nin dört köşesinden onlarca vatansever, kitap yardımında bulundu.

Özenle oluşturulan kitap listesi, genel merkezimizin bulunduğu Ankara’da toplandı. Tasnif edildi, mühürlendi, listelenip Elbistan’a sevk edildi. Yetkililerle yapılan görüşme ve planlama neticesinde Elbistan’ın yetiştirdiği ünlü tarihçi Mükrimin Halil Yinanç’ın adını taşıyan, Elbistan’ın köklü okulu Mükrimin Halil Anadolu Lisesi’nde kütüphanemiz kuruldu.

Ne mutlu bizlere ki verdiğimiz bir sözü daha yerine getirdik!

Projenin geliştirilmesinde, kitapların toplanması, tasnifi ve sevkinde, başta Genel Başkanımız Uğur Hakan Paksoy nezdinde bütün yönetim kurulu üyelerimizi tebrik eder, Türkiye’nin hemen her ilinden merkezimize kendi kütüphanelerinden kitap bağışlayan ya da satın alıp gönderen ismini saymaya imkân olmayan sayısız gönüllüye, yine Elbistan’da muhafaza edilmesi ve liseye sevkinde emeği geçen Kürşat Babaoğlu’na teşekkürü borç biliriz.

Şeref Genel Başkanımız Sadi Somuncuoğlu’nun ruhu şad olsun, Türk milleti sonsuza dek var olsun!

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi’nin kendi haberi için tıklayınız.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar