Nevruz Bayramı’mız kutlu olsun! – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız   • Bütün bilinmeyenleriyle varlık fonu

Nevruz Bayramı’mız kutlu olsun!

Türklerin Ergenekon’dan çıkışı kutlu olsun!

21 Mart 2021
Esra Çam

 

Nevruz Bayramı’mız kutlu olsun!

Nevruz, doğuş, diriliş anlamına gelmekte ve baharın başlangıcı olarak kabul edildiği gibi aynı zamanda Türklerin Ergenekon’dan çıkışını da sembolize etmektedir. Adriyatik’ten Çin’e kadar Türk dünyasının dört bir köşesinde kutlanan Nevruz Bayramı, bu yıl korona virüs salgını sebebiyle önlemler çerçevesinde kutlanıldı ya da toplu kutlamalar iptal edilmek zorunda kaldı. Özbekistan, Türkmenistan’da toplu kutlama yapılırken Kazakistan ve Kırgızistan’da Nevruz Bayramı toplu kutlamaları iptal edildi. Azerbaycan’da 9 günlük Nevruz tatili ilan edildi. Amerika’da New York Times Meydanı’nda ise Azerbaycan millî dansları eşliğinde Nevruz Bayramı kutlandı.
Milli Düşünce Merkezi ve MİSAK ailesi olarak tüm Türk dünyasının Nevruz Bayramı’nı kutlar, Nevruz’un birliktelik, bereket ve huzur getirmesini dileriz.

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları