Millî Düşünce Merkezi Orta Asya Medya Forumu’nda

20-21 Aralık tarihlerinde Orta Asya Medya Forumu Kazakistan'ın başşehrinde ilk kez toplanacak. Forumda uluslararası gazetecilerden siyasilere kadar geniş yelpazede alanında uzman kimseler sunum yapacak.


20-21 Aralık 2022 tarihlerinde Orta Asya Medya Forumu Kazakistan’ın başşehri Astana’da toplanacak.

Forumun amacı Orta Asya ülkelerinin işbirliği yegane platform olmak ve tek medya çevresi meydana getirmek.

İki günlük program içerisinde uzmanlar medya gelişimi üzerine sunum yapacak, görüşlerini ve endüstrinin en iyi uygulamalarını paylaşacak. Bunlara ilaveten forumda bölge kimliği, yeni medyanın gelişimi, endüstrideki yapay zeka, Orta Asya’da yaratıcı endüstrinin geleceği, bilgi güvenliğinin sağlanmasında bölge ve uluslararası işbirliği, gerçek ötesi çağda sahte haberler, medya okuryazarlığı, sürdürülebilirlik ve kadınların medyadaki rolleri üzerine tartışmalar gerçekleştirilecek.

Pulitzer Ödülü sahiplerinden siyasilere, kanaat önderlerinden uluslararası gazetecilere kadar geniş çerçevede 100’den fazla konuşmacının katılacağı Forum’a Milli Düşünce Merkezi yönetim kurulu üyesi, emekli Büyükelçi, Türk Konseyi Kurucu Genel Sekreteri Halil Akıncı da 20 Aralık’taki “İşbirliğinin Kökenleri: Orta Asya’ya Tarihi Bakış” konulu oturumda oturum başkanı ve 21 Aralık’taki “İşbirliği Köprüsü Olarak Çok Taraflı Kuruluşlar” konulu oturuma konuşmacı olarak katılacak.

Ayrıca Türksoy’un eski genel sekreteri Duysen Kaseinov, İngiliz aktör Jeremy Gilley, Kırgızistan Devlet Bakanı Suyunbek Kasmambetov, Özbekistan Devleti Başbakan yardımcısı Aziz AbduhakimovAziz Abduhakimov katılımcılar arasında yer alıyor.

Kaynak için tıklayınız

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar