sadrimaksudi.org hizmete girdi

Atatürk’ün devletin yeniden inşası projesine, hukuk, dil bilimi ve tarih alanlarına değerli katkılar yapan çok yönlü bir bilim ve devlet insanı Sadri Maksudi Arsal'ı tanıtmayı amaç edinen sadrimaksudi.org adlı site erişime açıldı.


Paylaşın:

Atatürk’ün devletin yeniden inşası projesine, hukuk, dil bilimi ve tarih alanlarına değerli katkılar yapan çok yönlü bir bilim ve devlet insanı Sadri Maksudi Arsal’ı tanıtmayı amaç edinen sadrimaksudi.org adlı site erişime açıldı.

Sitenin gayesi şöyle belirtilmekte:

Sadri Maksudi Arsal’ı ve fikri mirasını tanıtmayı amaçlayan bu sitede, onun eserlerinden ve hakkında yazılanlardan oluşan bir arşiv sunulmaktadır. Hakkında yazılmış çok sayıda kitap ve yüzlerce makale bulunmakla birlikte bugüne kadar yaşadıkları ve yaptıkları yeterince araştırılmamıştır. Bu arşiv ile akademik çevrelerin dikkatini çekmeyi ve yeni araştırmaları özendirmeyi ummaktayız. Burada, bu yaklaşım çerçevesinde; her ülkeden, her kesimden, her bilim dalından ilgi duyacakların Sadri Maksudi Arsal’ın görüşlerine dijital ortamda erişebilmelerini sağlamak önceliğimiz olmuştur.

Sadri Maksudi’ni torunu Gülnur Uçok ve ekip arkadaşlarına böyle bir siteyi ortaya çıkardıkları için teşekkürü borç biliriz.

Yazar

MDM

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar