Savaşta Son Denklem

MİT= 4+4+4, ALTIN x FATİH   Koalisyon ortakları arasındaki savaş MİT’ten eğitime kaydı.Yani savaş bitmedi, zemin değiştirdi. Şimdi çocuklarımızınüzerinde tepiniyorlar.   Başbakan Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu’na götürmeden, GrupBaşkanvekilleri aracılığıyla “Pat!” diye gündeme soktuğu4+4+4 formülü sadece 28 Şubat’ın rövanşı değil, bizatihi cemaat/ camia okullarına misillemedir.   Şöyle; 28 Şubat kararlarıyla imam hatiplerin bertaraf edilmesi en çok cemaate yaradı aslında. Malum camia, çocuklarını o okullara yönlendirdi. Cumhurbaşkanı Gül’ün çocukları bile bir dönem Samanyolu’nda okudu.   Oysa Erdoğan bir İmam Hatip’li. En büyük hayali: “bir gün bir İmam Hatipli’nin Cumhurbaşkanı olması” idi.   […]


Paylaşın:

MİT= 4+4+4, ALTIN x FATİH

 

Koalisyon ortakları arasındaki savaş MİT’ten eğitime kaydı.Yani savaş bitmedi, zemin değiştirdi. Şimdi çocuklarımızınüzerinde tepiniyorlar.

 

Başbakan Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu’na götürmeden, GrupBaşkanvekilleri aracılığıyla “Pat!” diye gündeme soktuğu4+4+4 formülü sadece 28 Şubat’ın rövanşı değil, bizatihi cemaat/ camia okullarına misillemedir.

 

Şöyle; 28 Şubat kararlarıyla imam hatiplerin bertaraf edilmesi en çok cemaate yaradı aslında. Malum camia, çocuklarını o okullara yönlendirdi. Cumhurbaşkanı Gül’ün çocukları bile bir dönem Samanyolu’nda okudu.

 

Oysa Erdoğan bir İmam Hatip’li. En büyük hayali: “bir gün bir İmam Hatipli’nin Cumhurbaşkanı olması” idi.

 

Tamam;

 

Arapça’nın seçmeli ders yapılması (ilerde anadil de olabilir; zira Erdoğan Harf Devrimi’ni de eleştirdi),

 

Mele veya mollalara kadro,

 

Tekke ve zaviyelerin yeniden faaliyete geçirilmesi vs. Bunlar ortak noktalar… “Eğitim Reformu” buçerçevede Erdoğan’ın  da cemaatin de işine geliyor.

 

Ama; dedim ya, Erdoğan imam hatip li nesiller yetiştirmek; yani kendi arka bahçesini yaratmakistiyordu. Cemaatten MİT hançerini yedikten hemen sonra düğmeye basması ondan. Hem”Misilleme” yapmış oldu hem de: “Size güvenmiyorum.” mesajı verdi.

 

Öğrencilere “tablet” bilgisayarlar, siyaseti okullara kadar indirmeler, “Fatih Projesi”… Hepsi cemaatin”altın nesli”nin alternatifidir!..

 

OYUN + MÜNAFIK

 

Takip edebildiğim kadarıyla Fethullah Gülen en son MİT krizinin çıktığı akşam konuşmuş, isimvermeden “Müslümanlık”ı sorgulamıştı. Kriz dallanıp budaklandı, ülkede neredeyse iç savaş çıktı; amaondan ses çıkmadı. Ta ki 18 Şubat’a kadar.  Bir ikindi sohbetinde söze ülkedeki kar-kış kıyametiözetleyerek başlamış ve demiş ki:

 

“Bir felaket bulutu dolaşıyor ülkenin üstünde. Allah sonumuzu hayretsin.”

 

Sonra karşısında oturan birisine namaz takkesini fırlatmış. Takke öyle bir havalanmış ki avizeye çarpmış. Bunun üzerine atış basketbol oyununa benzetilmiş. Gülen tebessüm edip “her zaman olduğu gibi sözü asıl mecrasına kaydırmış” ve şunu söylemiş:

 

“Oyun, bilerek oynanır. Rastgele atışlarla isabet ettirseniz bile, oyunu bildiğiniz manasına gelmez.Fakat size bir şey söyleyeyim: bilmeden oynama, benim hayat felsefeme daha uygun biliyormusunuz?”

 

Gülen, Mart başındaki bir sohbetinde yine “oyun”dan söz etmiş; ama bu defa yanına “münafık” sıfatını koyarak. “Münafık meselesinin, halli zor bir sorun” olduğunu vurgulamış önce. Peşinden zorluğun sebebini şöyle açıklamış:

 

“Çünkü münafığın kuralı yoktur. Kuralsız oyun oynar onlar. Nerede, ne zaman, ne yapacakları belliolmaz. Sabit bir duruşları yoktur. Nasıl davranacaklarına dair yapacağınız tahminler tutmaz. Onlarıtanımaya gelince; basiret ister, feraset ister, kiyaset ister…”

 

Gülen’in hangi münafıkları “kontrolsüz güçleri” kastettiğini bilmem; ama benim en sevdiğim sûrelerden birisi Münâfikûn Sûresi; özellikle de 4’üncü Ayetidir. Şöyle der:

 

“Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa, sözlerine kulak verirsin. Onlar sankielbise giydirilmiş kereste gibidirler. Her kuvvetli sesi kendi aleyhlerine sanırlar. Onlar düşmandır;onlardan sakın! Allah onları kahretsin! Nasıl da haktan çevriliyorlar!”

 

*   *   *   *   *

 

“Eğitim Reformu” konusunda önce Erdoğan’ın, sonra da yardımcısı Ömer Çelik’in TÜSİAD’a yönelikağır eleştirileri şaşkınlıkla karşılandı. Hele de Çelik’in: “Sivil toplum örgütüysen onun gibi davran; siyasipartiysen partinin adını koy, çık karşımıza!” demesi…

 

Bu çıkış; birilerine de: “Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla.” mesajı ve dahi “sürpriz” bir “rest”in habercisi olabilir mi?

 

“Basiret ve ferasetle büyük oyunu” izlemeye devam edelim!..

 

 

Silivri’den kucak dolusu sevgiler,

 

Müyesser YILDIZ

6 Mart 2012

 Önemli Uyarı: Eğitim gibi önemli bir konuda dahi “Ben yaptım oldu.” politikası izlenmesi eleştiriliyor,”Herkesten görüş alınmalı.” vs. deniyor. Beyefendi söyledi ya; niyet üzüm yemek değil, 28 Şubat’ınhesabı görülüyormuş. Bitti!.. Sesinizi kesin, oturun!..

 

https://www.facebook.com/notes/m%C3%BCyesser-y%C4%B1ld%C4%B1z/sava%C5%9Fta-son-denklem/361166797257664

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.
Benzer Yazılar