ŞEVKET BARUTÇU VEFAT ETTİ

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin önemli isimlerinden ŞEVKET BARUTCU vefat etmiştir. 1932 yılında doğan Şevket Barutcu Türkçüler Derneği’nin Çankırı Şubesini kurdu ve 1965 yılına kadar bu derneğin başkanlık görevini yürüttü. 15 Şubat 1972 de kurulan Türk Ülkücüler Teşkilatı’nın ( TÜT) Kurucu Genel Başkanı oldu. 8 Nisan 1973 tarihinde yapılan kurultayla Ülkücüler Teşkilatı Derneği olarak adı geçen teşkilatının da […]


Milliyetçi-Ülkücü Hareketin önemli isimlerinden ŞEVKET BARUTCU vefat etmiştir.

1932 yılında doğan Şevket Barutcu Türkçüler Derneği’nin Çankırı Şubesini kurdu ve 1965 yılına kadar bu derneğin başkanlık görevini yürüttü. 15 Şubat 1972 de kurulan Türk Ülkücüler Teşkilatı’nın ( TÜT) Kurucu Genel Başkanı oldu. 8 Nisan 1973 tarihinde yapılan kurultayla Ülkücüler Teşkilatı Derneği olarak adı geçen teşkilatının da kapatılıncaya kadar Genel Başkanlığını yaptı. Şevket Barutcu, 1975-78 yılları arasında Alparslan Türkeş’in Özel Kalem Müdürlüğü görevini ifa etti. Şevket Barutcu, Prof. Dr. Sema Özönder Barutcu’nun babası, merhum MHP milletvekili ve bilim adamı Prof. Dr. Cihat Özönder’in kayınpederidir.

Şevket Barutcu, 20 Eylül 2015 günü Hakk’ın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma yüce Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Yazar

Milli Düşünce Merkezi

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

1 Yorum

Yorum Yap

Kayıt olmadan yorum yapabilirsiniz.