ŞEVKET BARUTÇU VEFAT ETTİ – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Türk ilim dünyasının acı kaybı   • Söz konusu-6: Kadın ve çocuk şiddetinin arka planı (canlı)

ŞEVKET BARUTÇU VEFAT ETTİ

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin önemli isimlerinden ŞEVKET BARUTCU vefat etmiştir. 1932 yılında doğan Şevket Barutcu Türkçüler Derneği’nin Çankırı Şubesini kurdu ve 1965 yılına kadar bu derneğin başkanlık görevini yürüttü. 15 Şubat 1972 de kurulan Türk Ülkücüler Teşkilatı’nın ( TÜT) Kurucu Genel Başkanı oldu. 8 Nisan 1973 tarihinde yapılan kurultayla Ülkücüler Teşkilatı Derneği olarak adı geçen teşkilatının da […]

21 Eylül 2015
Milli Düşünce Merkezi

Milliyetçi-Ülkücü Hareketin önemli isimlerinden ŞEVKET BARUTCU vefat etmiştir.

1932 yılında doğan Şevket Barutcu Türkçüler Derneği’nin Çankırı Şubesini kurdu ve 1965 yılına kadar bu derneğin başkanlık görevini yürüttü. 15 Şubat 1972 de kurulan Türk Ülkücüler Teşkilatı’nın ( TÜT) Kurucu Genel Başkanı oldu. 8 Nisan 1973 tarihinde yapılan kurultayla Ülkücüler Teşkilatı Derneği olarak adı geçen teşkilatının da kapatılıncaya kadar Genel Başkanlığını yaptı. Şevket Barutcu, 1975-78 yılları arasında Alparslan Türkeş’in Özel Kalem Müdürlüğü görevini ifa etti. Şevket Barutcu, Prof. Dr. Sema Özönder Barutcu’nun babası, merhum MHP milletvekili ve bilim adamı Prof. Dr. Cihat Özönder’in kayınpederidir.

Şevket Barutcu, 20 Eylül 2015 günü Hakk’ın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma yüce Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları