SOKÜM Temsili Listesi’ne yeni kültürel unsurlar kaydedildi – Milli Düşünce Merkezi Millî Düşünce Merkezi - Dünyaya Türkçü Bakış

DUYURU   • Gündem Özel: Karadeniz’de Rus-Amerikan Rekabeti ve Montrö   • Söz konusu açık oturum-15: Korona/ Eba / Andımız

SOKÜM Temsili Listesi’ne yeni kültürel unsurlar kaydedildi

UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsilî Listesi’ne çok uluslu olarak sunulan yeni kültürel unsurlar kaydedildi.

18 Aralık 2020
Esra Çam

 

SOKÜM Temsili Listesi’ne yeni kültürel unsurlar kaydedildi.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye, Kazakistan ve Kırgızistan ile ortaklaşa sunulan “Geleneksel Zeka ve Strateji Oyunu: Togyzqumalaq, Toguz Korgool, Mangala/Göçürme” adlı çok uluslu adaylık dosyası ile Türkiye, Azerbaycan, İran ve Özbekistan ile ortaklaşa sunulan “Minyatür Sanatı” adlı çok uluslu adaylık dosyasının, 14-19 Aralık 2020 tarihlerinde düzenlenen Somut Olmayan Kültürel Miras Komite Toplantısı’nda UNESCO İnsanlığının Somut Olmayan Kültürel Miras Temsilî Listesi’ne kaydedildiği ifade edildi.
Yeni kaydedilen unsurlar ile birlikte SOKÜM Temsilî Listesi’nde kayıtlı unsur sayımız yirmiye olmuştur.(Kaynak: http://www.mfa.gov.tr/no_-327_-geleneksel-zeka-ve-strateji-oyunu-adaylik-dosyamizin-unesco-listesine-kaydedilmesi-hk.tr.mfa )

Yorum yapın!

Comment *

Peki ben ne yapabilirim?
Bizi okuyor, beğeniyor ve “Peki ben ne yapabilirim?” diye soruyor musunuz? Bağış yaparak bizi destekleyebilirsiniz. Bağışlarınızla faaliyetlerimiz daha sık, daha geniş ve daha etkili olacaktır. TIKLAYINIZ!

Yazarın millidusunce.com'daki yazıları